Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3217
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Pociągiem z Berlina do Szklarskiej Poręby

Wtorek, 30 kwietnia 2019, 6:30
Aktualizacja: Środa, 1 maja 2019, 9:55
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Pociągiem z Berlina do Szklarskiej Poręby
Fot. Lokalna Organizacja Turystyczna
W minioną sobotę (27.04) do Szklarskiej Poręby przyjechał z Berlina specjalny pociąg „Transeuropa Express Rübezahl”. Kolejnymi przystankiem na jego trasie były północne Czechy.

Celem specjalnego przejazdu po trzech krajach była prezentacja korzyści z uruchomiania międzynarodowych połączeń kolejowych w przygranicznych regionach Europy. Partnerem tego przedsięwzięcia była Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie, która zabiega o przywrócenie kolejowego połączenia Berlina z Karkonoszami. Pociągi na trasie Berlin – Karkonosze do 1945 roku jeździły regularnie, przewożąc miliony turystów. Były tak popularne, że berlińczycy mawiali wówczas "Śniadanie w Berlinie - kawa na Śnieżce".

Stan torowiska na trasie Berlin - Szklarska Poręba jest w niezłym stanie - mówi Grzegorz Sokoliński, prezes LOT w Szklarskiej Porębie.- Niemieckie koleje ostatnio zmodernizowały odcinek linii biegnący do granicy. Pociągi wjeżdżają do Polski po nowym moście na przejściu Węgliniec - Horka. Do uruchomienia połączenia potrzebny jest tylko przewoźnik.

Pociągiem "Transeuropa Express Rübezahl” podróżowali kandydaci do Parlamentu Europejskiego z: Niemiec, Czech, Francji i Polski, którzy zamierzają poszerzać współpracę związaną z transgranicznymi połączeniami kolejowymi. Wśród pasażerów byli także przedstawiciele: Senatu Berlina oraz niemieckiej kolejowej spółki - Niederbarnimer Eisenbahn, która rozważa uruchomienie połączeń z Dolnym Śląskiem.

Twoja reakcja na artykuł?

88
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
1
1%
Złości
12
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group