Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5324
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pociągiem do Czech na piwko i nie tylko...

Piątek, 25 czerwca 2010, 12:07
Aktualizacja: 22:58
Autor: Karolina
REGION: Pociągiem do Czech na piwko i nie tylko...
Fot. Towarzystwo Kolei Izerskich
Już za tydzień, 2 lipca (piątek) odbędzie się pierwszy po 66 latach, uroczysty przejazd Kolei Izerskiej na trasie Szklarska Poręba – Korenov (Republika Czeska). Następnego dnia, czyli w sobotę linia kolejowa zostanie udostępniona turystom i mieszkańcom.

Obok radości z rewitalizacji malowniczej trasy, pojawią się także bieżące problemy. Czy w wyniku legalności narkotyków u naszych południowych sąsiadów, wznowiona linia kolejowa stanie się tzw. „zielonym szlakiem”? Kto będzie kontrolował pasażerów pociągów?

Do wielkiej fety trwają ostatnie przygotowania. Przed tygodniem rozpoczęły się odbiory eksploatacyjne wyremontowanego torowiska. Cały czas odbywają się także próbne przejazdy, które mają za zadanie określić maksymalną prędkość pociągu na poszczególnych odcinkach. Rozpoczęto też remont dworca kolejowego w Szklarskiej Porębie Górnej, gdzie zaplanowano część uroczystości. Ściany tego budynku zostaną pomalowane i odświeżone. Na stronie Przewozów Regionalnych pojawił się już rozkład jazdy, obejmujący kolejową trasę z miasta pod Szrenicą do czeskiego Korenova. – Do dyspozycji turystów będzie osiem połączeń w obie strony, a w weekendy nawet dziesięć. Ponadto do Szklarskiej Poręby w letnie weekendy będzie dojeżdżało więcej pociągów z Jeleniej Góry – zapowiada dyrekcja PR.

Cały tekst - w kolejnym wydaniu tygodnika Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group