Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6909
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pociągi do Liberca jednak utrzymane!

Czwartek, 13 kwietnia 2017, 8:00
Aktualizacja: Piątek, 14 kwietnia 2017, 8:34
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Pociągi do Liberca jednak utrzymane!
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejowe połączenia graniczne pomiędzy Szklarską Porębą a Libercem zostaną utrzymane w obecnym kształcie. Po długich rozmowach, w których uczestniczyli Hetman Kraju Libereckiego Martin Puta oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, przewoźnicy uzgodnili warunki kontynuacji współpracy, a także zadeklarowali chęć rozwoju oferty – czytamy w komunikacie Kolei Dolnośląskich.

Podczas negocjacji Koleje Dolnośląskie i Ceske Drahy doszły do porozumienia w sprawie warunków finansowych dalszej realizacji przewozów. Zmiana modelu finansowania przewozów na przejściu granicznym umożliwia obniżenie kosztów uruchamiania pociągów po stronie polskiej o około 20 proc. przy zachowaniu obecnego rozkładu jazdy.

Nie byłoby to możliwe bez współpracy merytorycznej organizatorów transportu po stronie czeskiej i polskiej. Przewoźnicy zacieśnią również współpracę w zakresie rozwoju oferty w przyszłości, co ma umożliwić uruchomienie dodatkowych połączeń.

- Obecnie, w sezonie turystycznym codziennie uruchamianych jest do 9 par pociągów pomiędzy Szklarską Porębą a Libercem, co czyni izerskie połączenie jednym z najbardziej uczęszczanych kolejowych przejść granicznych na południowej granicy – informują Koleje Dolnośląskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group