Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6007
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Poborowy do patrolu

Sobota, 13 października 2007, 0:00
Autor: TEJO
Policja poszukuje kandydatów do służby wśród rekrutów.

Nie marzysz o karierze wojskowego, ale chciałbyś spróbować sił jako policjant? To możliwe. Komendant wojewódzki policji we Wrocławiu informuje o kontynuacji procedury kwalifikacyjnej dla kandydatów do służby kandydackiej w oddziałach prewencji policji

Poborowi, którzy nie korzystają z odroczenia służby wojskowej, nie skończyli 24 lat, mają co najmniej 165 cm wzrostu, bardzo dobre zdrowie i kondycję, nie są karani sądownie i są zameldowani na terenie województwa dolnośląskiego, mogą zasadniczą służbę wojskową odsłużyć w policyjnym rynsztunku.

Wcześniej trzeba będzie zdać test sprawnościowy oraz złożyć komplet dokumentów.
Informacje o postępowaniu kwalifikacyjnym oraz formularz kwestionariusza osobowego można uzyskać w każdej komendzie powiatowej lub miejskiej policji na terenie województwa dolnośląskieg, lub na stronach internetowych policji : www.dolnoslaska.policja.gov.pl
Tel. 071/340 – 4933 Tel. 071/340 – 4064 Tel. 071/ 340 – 3299 - sekretariat
Po odbyciu 12 miesięcznej służby kandydackiej istnieje możliwość podjęcia stałej służby w policji

Szeregi stróżów prawa zasilić mogą także inni zainteresowani. Weszło w życie nowe rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzięki zmianom o przyjęcie mogą ubiegać się ci kandydaci, którzy już próbowali zostać policjantami, ale powinęła im się noga na testach.

W tym celu w terminie od 30 do 60 dni, od dnia, w którym uzyskał wynik negatywny, kandydat powinien złożyć oświadczenie, że w dalszym ciągu ubiega się o przyjęcie do służby.

- Jednakże w przypadku uzyskania przez kandydata negatywnego wyniku z testu MultiSelect lub odmowy wydania poświadczenia bezpieczeństwa osobowego, kandydat może ubiegać się o ponowne przyjęcie do służby nie wcześniej niż po upływie roku od dnia przeprowadzenia tego etapu – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ponadto nie jest już wymagane zaświadczenie o niekaralności.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group