Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6148
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pobiegnijcie do Betlejem do Zdrojowego

Poniedziałek, 22 grudnia 2008, 9:39
Aktualizacja: 9:39
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pobiegnijcie do Betlejem do Zdrojowego
Fot. TEJO
Dobiegają końca zajęcia Pracowni Poszukiwań Artystycznych „Kwiat paproci”, które dla dzieci z jeleniogórskich szkół podstawowych zorganizowała Scena Animacji Teatru Jeleniogórskiego.

– Dwadzieścioro adeptów sceny w wieku od 5 do 11 lat już od początku października przygotowuje się do wystawienia sztuki teatralnej – mówi pomysłodawczyni projektu, Małgorzata Nauka. – Wspólnie pracowaliśmy nad tekstem E. Wojnarskiego, projektowaliśmy i wykonywaliśmy scenografię, a nawet wspólnie reżyserowaliśmy przedstawienie. Efekt naszej pracy ujrzycie już w najbliższy poniedziałek, 22 grudnia, o godzinie 16 w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach odbędzie się premiera widowiska ”Biegnijcie do Betlejem”. A we wtorek, 23 grudnia, o godzinie 18 gramy w Namiocie Kiermaszu Świątecznego na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Kto nie obejrzy naszego przedstawienia, ten w pełni nie odczuje tegorocznego Bożego Narodzenia.

Z fachową pomocą młodym aktorom pośpieszyły dwie aktorki Teatru Animacji: Lidia Lisowicz i Bogna von Woedtke. – Praca z dziećmi była dla nas prawdziwą przyjemnością, bowiem zebrała się wyjątkowo utalentowana i muzykalna grupa. Dzieci wprost tryskały pomysłami i – co się szczególnie chwali – wprost garnęły się do pracy!

Realizatorki opowiadają, jak to przed zajęciami spróbowały poskracać tekst. – Bałyśmy się, czy tak małe dzieci zechcą nauczyć się go na pamięć. Ku naszemu zaskoczeniu, dzieci same dopominały się o pełny tekst i z nauczeniem się go na pamięć nie było problemu.
– Podobnie rzecz miała się z historią rozpaczy Herodowej po stracie synka – dodaje M. Nauka. – W pierwszej wersji miał być pominięty, bo dla dzieci zbyt smutny... Zespół zdecydował, że ma być tak, jak było naprawdę. I rzeczywiście, lament Herodowej w pięknym wykonaniu Ani Zębik jest bardzo wzruszający.

Pracownia Poszukiwań Artystycznych „Kwiat paproci” mogła powstać dzięki wsparciu finansowemu Miasta Jelenia Góra.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group