Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8651
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Pobiegli do św. Anny!

Poniedziałek, 30 lipca 2018, 7:14
Aktualizacja: Wtorek, 31 lipca 2018, 15:31
Autor: WAC
Kowary: Pobiegli do św. Anny!
Fot. WAC
Całe rodziny znakomicie bawiły się podczas II Biegu do św. Anny oraz Festynu Rodzinnego na Kaplicznym Wzgórzu, który odbył się wczoraj (29.07) w Kowarach.

Impreza orgaznizowana przez: Kowary Biegają, Fundację Slow City, Parafię pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny oraz Miasto Kowary w założeniu była rodzinnym spotkaniem łączącym sport i festynową zabawę pod chmurką. Miała być też sposobem na przypomnienie nieco zapomnianej Kaplicy św. Anny.

Na starcie biegu stanęło ponad 150 zawodników w różnym wieku oraz maszerujących z kijkami nordic walkig. Większość traktowała swój udział w kategoriach rekreacyjnych. Nie brakowało tatusiów pokonujących trasę z latoroślą na barana, mam biegnących ręka w rękę z dziećmi, osób starszych a nawet niepełnosprawnych z laską. W tym gronie najszybszy okazał się Krzysztof Tschirch z Jeleniej Góry.

- Upał strasznie utrudniał bieg, ale od początku miałem plan aby wygrać – mówił zwycięzca biegu. - Na pierwszym podbiegu walczyłem jeszcze z dwoma biegaczami, ale na zbiegu zaryzykowałem, uciekłem i już wiedziałem, że wygram. Trasa, choć tylko 3-kilometrowa była wymagająca, zwłaszcza strome zbiegi, ale mi się podobała – opowiadał.

Biegowi towarzyszył festyn rodzinny. W jego trakcie większość atrakcji było darmowych, należało jedynie wrzucić dowolny datek na rzecz leczenia małej Karolinki Miodowskiej. Wielkim powodzeniem najmłodszych cieszyły się zjazdy ze zjeżdżalni na stoku góry, lody, w tym z dodatkiem… węgla oraz przejażdżki na kucykach. Starsi słuchali występów lokalnych zespołów, jedząc kiełbaskę oraz domowe ciasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group