Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14791
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Pobiegali w Jakuszycach

Wtorek, 1 lutego 2022, 0:35
Aktualizacja: 0:36
Autor: MDvR
Polana Jakuszycka: Pobiegali w Jakuszycach
Fot. Krzysztof Gulbinowicz
Narciarski Bieg dla Kobiet i Mężczyzn w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach w wykonaniu 166 narciarzy! Wreszcie według normalnych zasad, ze startu wspólnego, z rywalizacją ramię w ramię. Brawa dla zwycięzców Jany Jetmarovej i Arkadiusza Posiadały.

Ostatni bieg narciarski w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach według normalnych zasad odbył się na początku marca 2020. Był to bieg na 25 km w ramach 44 Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Pandemia wtedy dopiero się rozwijała, nie obowiązywały jeszcze obostrzenia, więc było to możliwe. Później, w 2021, takich biegów zakazano. Jakuszyckie narciarskie też organizowano w formule indywidualnej.... aż do 29 stycznia 2022 roku.

Zima jest w tym sezonie dość łaskawa. Ratrak może przygotowywać od kilku dni 80 km tras. 12-kilometrową trasę Biegu dla Kobiet i Mężczyzn (klasykiem) mógł więc też przyszykować jak należy ze startem i metą na początku Dolnego Duktu w Jakuszycach. Biegacze pomknęli od razu na Górny Dukt, potem w lesie okrążyli Polanę Jakuszycką, przebiegli spacerówką do Rozdroża pod Działem Izerskim, gdzie skręcili w prawo na trasę Herberta. Dostali się na dolny Samolot, gdzie czekał ich podbieg i zakręt na Rozdrożu Miedzianym do trasy Elektrowni Turów. Potem przez Jelenią Łąkę trafili na Rozdroże pod Cichą Równią, skąd Dolnym Duktem zjechali na metę.

Było mroźno, wiało, więc warunki były srogie, ale atmosfera rywalizacji i spotkania była fantastyczna. Spotkali się starzy i nowi znajomi, a na starcie nie zabrakło debiutantów z różnych stron kraju.

Arek Posiadała jako pierwszy odebrał numer startowy i jako pierwszy zameldował się na mecie. Za nim piękną walkę stoczyli treningowi partnerzy Łukasz Bronowicki i Sergiusz Wieczorkiewicz. Nieco szybszy okazał się Łukasz.

Wśród pań na pierwszym podbiegu jak torpeda poleciała niesamowita Dorota Kuźma, ale potem piąty bieg wrzuciła Jana Jetmarova, która finiszowała ze sporą przewagą. Dorota zajęła w świetnym stylu drugie miejsce, wyprzedzając doskonałą Magdalenę Andrzejewską.

Organizatorem Biegu dla Kobiet I Mężczyzn było stowarzyszenie Bieg Piastów.

BIEG DLA KOBIET I MĘŻCZYZN 12 KM

Mężczyźni:
1. Arkadiusz Posiadała 36:08
2. Łukasz Bronowicki 36:55
3. Sergiusz Wieczorkiewicz 37:18

Kobiety:
1. Jana Jetmarova 40:47
2. Dorota Kuźma 42:32
3. Magdalena Andrzejewska 43:41

Bieg ukończyło 166 osób, w tym 49 pań.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
959
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group