Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 5432
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po zdrowie w góry

Sobota, 13 października 2018, 6:17
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2018, 6:47
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Po zdrowie w góry
Fot. Archiwum K. Tęczy
W Bukowcu przeprowadzono szereg spotkań pod wspólną nazwą „Po zdrowie w Karkonosze”. Ideą tych spotkań było, przybliżenie czynników, które wpływają na nasze zdrowie, a które znajdują się na wyciągniecie ręki, właśnie tutaj, w Karkonoszach.

Organizatorem imprezy był Związek Gmin Karkonoskich, a pomagały mu w tym: Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, Towarzystwo Karkonoskie, Fundacja Bike Planet i Bieg Piastów.
Przygotowano spotkania z ludźmi, którzy od lat promują zdrowy tryb życia, i którzy dzięki zdobytemu doświadczeniu mają czym się pochwalić. Wystąpili m. in.: Jan Taratajcio, który w swoim referacie „Ratuj się kto może – zdrowie przede wszystkim” przekazał wiele ciekawych spostrzeżeń na temat funkcjonowania naszego organizmu. Wyjaśnił jak powinniśmy dbać o swoje ciało i jak wspomagać organizm by ten był bardziej odporny na wszelkie zagrożenia, zarówno te zewnętrzne jak i wewnętrzne.

Alex Polański w referacie „Likwidum Dewin – zdrowie płynie przez wodę” pokazał, ile dla każdego żywego organizmu znaczy czysta woda. Wytłumaczył na czym polega różnica pomiędzy wodą z kranu a tą wydobywaną z podziemnych źródeł.

Marek Jankowski przedstawił referat „Jelenia Struga –Sanktuarium wody”. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że aby napić się czystej informatycznie wody wcale nie musimy wyjeżdżać gdzieś daleko. Taką właśnie wodę mamy u nas w Karkonoszach.

Tomasz Lewandowicz omówił „Oswajanie stresu”. Wyniki badań pokazują dobitnie, że stres wpływa na organizm bardzo negatywnie. Dlatego właśnie bardzo ważnym jest by prowadzić działania mogące go zneutralizować.

Barbara Hełczyńska-Szymańska opowiedziała o „Wampiryzmie energetycznym”. Temat ten nie jest zbyt dobrze znany przeciętnemu człowiekowi, a jak się okazuje ma bardzo wielki wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Lucyna Sangeet przybliżyła wpływ dźwięków na organizm. Tytuł jej wystąpienia to „Medycyna wibracyjna – masaż dźwiękiem – misy tybetańskie, misy kryształowe, dzwonki kosh”.

Leszek Orłowski wystąpił z referatem „Zdrowotne możliwości technologii dr Keshe”, a Monika Łuszczewska przedstawiła „Wybrane surowce zielarskie o działaniu przeciwbólowym, przeciwreumatycznym i przeciwzapalnym”.

Andrzej Świetek przybliżył sposoby oczyszczania organizmu z toksyn i złogów, a Anna Lubańska omówiła wpływ naturalnego promieniowania na istoty żywe.

Najwytrwalsi mogli odczuć zbawienny wpływ dźwięków wydobywanych z gongów i mis tybetańskich. Wibracje jakie powstają podczas używania tych instrumentów potrafią nie tylko przeniknąć nasze ciało ale także pomóc na niektóre dolegliwości.

Dla osób zdecydowanych na wzmacnianie swojego zdrowia poprzez ruch na świeżym powietrzu została zorganizowana przejażdżka rowerami po parku bukowieckim. Poprowadził ja piszący te słowa. Uczestnicy, którzy przybyli na swoich starych sprawdzonych rowerach, ubrani tak jak kiedyś ubierali się cykliści, wszędzie gdzie przybywali wzbudzali spore zainteresowanie. Każdy chciał zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Przejażdżka może nie była długa, ale jej uczestnicy zobaczyli stary kościółek, dowiedzieli się czym różni się krzyż choleryczny od krzyża pokutnego, zadumali się na cmentarzu odczytując ciekawe pożegnania umieszczone na płytach nagrobnych, czy wreszcie podziwiali piękną panoramę roztaczającą się z Herbaciarni. Mieli także okazję zobaczyć Dom Rybaka i odwiedzić cypel przy Kąpielniku.

Oddzielnym punktem programu była wizyta rowerzystów w Regionalnej Pracowni Krajoznawczej Karkonoszy działającej zarówno w strukturach Związku Gmin Karkonoskich jak i Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie”.
Wycieczka rowerowa okazała się tak ciekawa, że jej uczestnicy postanowili, iż stanie się ona imprezą cykliczną i za rok odbędzie się jako II Rowerowy Rajd Retro w Bukowcu. A wiec zapraszamy za rok!

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1099
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group