Jelenia Góra: Po zaciętej walce KKS uległ Pogoni Wleń

Czwartek, 22 kwietnia 2010, 21:24
Aktualizacja: Piątek, 23 kwietnia 2010, 13:49
Autor: arec
W meczu 17 kolejki B klasy KKS Jelenia Góra przegrał na własnym boisku z Pogonią Wleń 0:1.

Rywalem KKS-u był dziś doświadczony i ograny zespół Pogoni Wleń, która walczy o czołowe miejsca w II grupie B klasy. Od początku częściej atakowali przyjezdni. KKS odpowiadał kontratakami. W 9 minucie rzut wolny z odległości 25 metrów wykonywali goście. Po mocnym strzale końcówkami palców piłkę nad bramką wybił goalkeeper KKS-u Marciniak.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w 15 minucie spotkania. Po ostrym wejściu napastnika KKS-u bramkarz Pogoni Piotr Zdanowicz doznał urazu głowy. Arbiter główny przerwał spotkanie. Po ponad 20 minutach na boisku przy ulicy Nowowiejskiej pojawiła się karetka i zawodnik gości ze wstrząsem mózgu został odwieziony do szpitala.

Po wznowieniu gry nadal częściej atakowała Pogoń, której zawodnicy próbowali pokonać bramkarza gospodarzy strzałami z odległości 25 metrów. W 35 minucie w polu karnym podanie ze środka boiska przejmuje Tomasz Zdanowski, który mimo interwencji obrońców lekkim strzałem pokonał Marciniaka.

W 38 minucie KKS miał znakomitą okazję do wyrównania, ale strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę. Do przerwy Pogoń prowadziła 1:0.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Prowadzenie próbowała podwyższyć Pogoń, ale dobrym akcjom brakowało skutecznego wykończenia. Kilka groźnych sytuacji stworzył również KKS, gospodarze nie zdołali jednak wyrównać i spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Wlenia 1:0. Dzięki trzem punktom zdobytym w Jeleniej Górze Pogoń awansowała na drugą pozycję w tabeli, wyprzedzając zespół KS Maciejowa, który dziś przegrał z Lechią Piechowice 2:3.

KKS Jelenia Góra – Pogoń Wleń 0:1
Bramka dla Pogoni: Tomasz Zdanowicz

KKS: Marciniak, Pająk (Zajda), Stylski, Detyna, Gędzius, Kobryń, Bałkun, Szpak (Molęda), Orzechowski, Bem

W pozostałych spotkaniach grupy drugiej jeleniogórskiej B klasy SP Gol Jelenia Góra rozgromił 6:0 Bobry Wojanów, Pub Gol II Jelenia Góra przegrał z Sokołem Sokołowiec 1:4, a Street Squad okazał się lepszy od Potoku Karpniki, zwyciężając 3:1. Liderem pozostaje SP Gol.