Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7052
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po turnieju w molkky

Czwartek, 9 czerwca 2022, 16:10
Aktualizacja: 16:13
Autor: Ognisko TKKF Orle
Jelenia Góra: Po turnieju w molkky
Fot. Ognisko TKKF Orle
W dniu 4 czerwca 2022 r. na stadionie przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze odbył się turniej w ramach Grand Prix Polski w Molkky 2022 - runda Jelenia Góra. Była to trzecia (z sześciu) zaplanowanych rund, które składają się na cały cykl rozgrywek (po Puszczykowie i Warszawie). Zawody mają na celu integrację środowisk gry w Molkky (kręgle fińskie) z całej Polski.
Rekreacyjno-rodzinny charakter gry powoduje, że gra zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością w naszym kraju. W tym roku powstała Polska Federacja Molkky, której celami jest właśnie stworzenie dobrego systemu rozgrywek w Polsce oraz koordynacja działań poszczególnych ośrodków, a także sprawowanie pieczy nad organizacją Mistrzostw Polski w grze w Molkky - relacjonuje organizator rundy w Jeleniej Górze, Ryszard Cegła.

Do startu przystąpiło 80 zawodniczek i zawodników z całej Polski m.in. Bielska-Białej, Sztumu, Tczewa, Szczecina, Puszczykowa, Bojanowa, Chorzowa czy Warszawy. Nie zabrakło również przedstawicieli Jeleniej Góry, którzy pod szyldem Jelonka Sekcja Molkky Jelenia Góra (przy TKKF Orle) w liczbie 16 zawodników również przystąpili do rywalizacji. Rozgrywki rozpoczęły się od rundy grupowej przy padającym przez około godzinę deszczu, co jednak nie przeszkadzało zawodnikom toczyć zacięte pojedynki. Po rozegraniu rundy grupowej czołowa 32 zawodników mierzyła się ze sobą w rundach play-off. Zwyciężył przedstawiciel Timbers Bojanowo, obecny Indywidualny Mistrz Polski 2021 Krzysztof Stachowiak pokonując w finale 3:1 doskonale dysponowanego tego dnia reprezentanta gospodarzy Makarego Piwińskiego.

W meczu o trzecie miejsce Jan Sękowski (Dwunastka Warszawa) pokonał 3:2 innego reprezentanta Bojanowa - Huberta Pyzikiewicza. W klasyfikacji Junior U18 triumfował Makary Piwiński przed Mateuszem Walasikiem (Puszczyki Puszczykowo) oraz Dominiką Maderą (Silesia). Natomiast klasyfikację drużynową wygrali Timbers Bojanowo przed Jelonką SM Jelenia Góra oraz Dwunastką Warszawa.

Impreza była dofinansowana przez Miasto Jelenia Góra (w ramach konkursu wspierania kultury fizycznej) oraz Polską Federację Molkky i firmę Tactic - producenta i dystrybutora gry w Polsce. Kolejne zawody z cyklu odbędą się w lipcu w Tczewie, a następne w sierpniu w Bojanowie. Finał Grand Prix odbędzie się we wrześniu w Sztumie.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group