Po święcie policji. Stu policjantów nagrodzonych i odznaczonych
Audio
Czytaj na głos
Autor: Angela
2 min czytania
fot. Angela Angela
Dzisiaj w Filharmonii Dolnośląskiej policjanci z Jeleniej Góry i regionu uroczyście obchodzili swoje święto. Nie zabrakło słów podziękowań i gratulacji od szefostwa komendy, a także ze strony samorządowców z miasta i województwa oraz parlamentarzystów.
reklamy
reklamy
Cała uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.30 od przemówienia inspektora Zbigniewa Ciosmaka, komendanta miejskiego Policji w Jeleniej Górze. – Zawód policjanta to trudny zawód, ale to także szlachetna przygoda naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi – mówił komendant przypominając przy okazji rys historyczny powołania tej formacji oraz wydarzenia, w których stróże prawa w służbie ojczyźnie stracili życie.
Podczas akademii około 100 funkcjonariuszy odebrało wyróżnienia, resortowe i państwowe odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. Nie wszyscy mogli jednak odebrać je osobiście, wielu z nich było bowiem na służbie.
- Dziękuję wam za to, że jesteście w chwilach ekstremalnych, ale również za to, że dbacie o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów każdego dnia. Dawniej policjant patrolujący ulicę był odbierany z lekkim niepokojem, teraz dzięki państwa ciężkiej pracy zaczyna się to zmieniać. Ludzie zaczynają się uśmiechać do funkcjonariuszy, kłaniać się im i mówić „dzień dobry”. Coraz częściej jesteście widoczni z maskotką „Komisarzem Lwem”, z dziećmi i ludźmi starszymi. W imieniu własnym i mieszkańców dziękuję za to, że w Jeleniej Górze i regionie jest coraz bezpieczniej– mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.
Ilona Antoniszyn-Klik, wicewojewoda dolnośląski, dziękowała policjantom za dobrą pracę, mówiła też, że władze województwa, liczą na więcej. – Rok ma swoje dni, doba swoje godziny, nikt nie daje większej miłości od tego, kto poświęca swoje życie za przyjaciela – cytował słowa książki Jerzy Pokój, który dziękował policjantom za to wzajemne wspieranie się, ciężką pracę, odwagę i poświęcenie każdego dnia.
Jerzy Łużniak, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego życzył natomiast wszystkim funkcjonariuszom by bezpiecznie wracali z każdej służby, a ich rodzinom złożył życzenia zdrowia i szczęścia. Elżbieta Zakrzewska, poseł na sejm natomiast po słowach podziękowania prosiła o wybudowanie komisariatu policji w Kowarach. Wręczyła też komendantowi Zbigniewowi Ciosmakowi farbę, która ma być przeznaczona na pomalowanie przyszłego komisariatu.
W uroczystościach obchodów 92 rocznicy powołania policji udział wzięli : Komendant Wojewódzki Policji – nadinsp. Zbigniew Maciejewski, władze województwa dolnośląskiego, władze miasta i powiatu jeleniogórskiego, ksiądz biskup Stefan Cichy, ordynariusz Diecezji Legnickiej, przedstawiciele duchowieństwa, zaprzyjaźnieni policjanci z Liberca (Czechy), przedstawiciele sądu i prokuratury, a także lokalni przedsiębiorcy i działacze.
Osoby w artykule
Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.
Używamy niezbędnych cookies do działania serwisu oraz opcjonalnych cookies preferencji, analityki, treści zewnętrznych i pomiaru reklam. Można zaakceptować wszystko, odrzucić opcjonalne albo dostosować ustawienia.
Polityka prywatności i cookies
Ustawienia cookies
Zarządzaj zgodami
Niezbędne cookies są wymagane do działania serwisu. Opcjonalnie można włączyć preferencje, analitykę Google, osadzone treści zewnętrzne oraz pomiar reklam.
Niezbędne
Logowanie, bezpieczeństwo, sesja oraz zapis decyzji o cookies.
Zawsze aktywne
Preferencje
Zapamiętanie ustawień interfejsu itp.
Analityka
Pomiar ruchu w Google Analytics po uzyskaniu zgody.
Treści zewnętrzne
Osadzone mapy Google, filmy YouTube i materiały Facebook.
Reklamy i pomiar
Google AdSense, ograniczanie ponownego wyświetlenia oraz pomiar skuteczności reklam.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.