Poniedziałek, 22 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Po święcie policji. Stu policjantów nagrodzonych i odznaczonych

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 2 min czytania

Dzisiaj w Filharmonii Dolnośląskiej policjanci z Jeleniej Góry i regionu uroczyście obchodzili swoje święto. Nie zabrakło słów podziękowań i gratulacji od szefostwa komendy, a także ze strony samorządowców z miasta i województwa oraz parlamentarzystów.

reklamy
reklamy
Cała uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.30 od przemówienia inspektora Zbigniewa Ciosmaka, komendanta miejskiego Policji w Jeleniej Górze. – Zawód policjanta to trudny zawód, ale to także szlachetna przygoda naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi – mówił komendant przypominając przy okazji rys historyczny powołania tej formacji oraz wydarzenia, w których stróże prawa w służbie ojczyźnie stracili życie. Podczas akademii około 100 funkcjonariuszy odebrało wyróżnienia, resortowe i państwowe odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. Nie wszyscy mogli jednak odebrać je osobiście, wielu z nich było bowiem na służbie. - Dziękuję wam za to, że jesteście w chwilach ekstremalnych, ale również za to, że dbacie o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów każdego dnia. Dawniej policjant patrolujący ulicę był odbierany z lekkim niepokojem, teraz dzięki państwa ciężkiej pracy zaczyna się to zmieniać. Ludzie zaczynają się uśmiechać do funkcjonariuszy, kłaniać się im i mówić „dzień dobry”. Coraz częściej jesteście widoczni z maskotką „Komisarzem Lwem”, z dziećmi i ludźmi starszymi. W imieniu własnym i mieszkańców dziękuję za to, że w Jeleniej Górze i regionie jest coraz bezpieczniej– mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. Ilona Antoniszyn-Klik, wicewojewoda dolnośląski, dziękowała policjantom za dobrą pracę, mówiła też, że władze województwa, liczą na więcej. – Rok ma swoje dni, doba swoje godziny, nikt nie daje większej miłości od tego, kto poświęca swoje życie za przyjaciela – cytował słowa książki Jerzy Pokój, który dziękował policjantom za to wzajemne wspieranie się, ciężką pracę, odwagę i poświęcenie każdego dnia. Jerzy Łużniak, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego życzył natomiast wszystkim funkcjonariuszom by bezpiecznie wracali z każdej służby, a ich rodzinom złożył życzenia zdrowia i szczęścia. Elżbieta Zakrzewska, poseł na sejm natomiast po słowach podziękowania prosiła o wybudowanie komisariatu policji w Kowarach. Wręczyła też komendantowi Zbigniewowi Ciosmakowi farbę, która ma być przeznaczona na pomalowanie przyszłego komisariatu. W uroczystościach obchodów 92 rocznicy powołania policji udział wzięli : Komendant Wojewódzki Policji – nadinsp. Zbigniew Maciejewski, władze województwa dolnośląskiego, władze miasta i powiatu jeleniogórskiego, ksiądz biskup Stefan Cichy, ordynariusz Diecezji Legnickiej, przedstawiciele duchowieństwa, zaprzyjaźnieni policjanci z Liberca (Czechy), przedstawiciele sądu i prokuratury, a także lokalni przedsiębiorcy i działacze.

Osoby w artykule

Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka