Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 10983
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po Spartakiadzie z Milanos

Piątek, 10 września 2021, 16:04
Aktualizacja: 16:10
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Po Spartakiadzie z Milanos
Fot. Milanos
Za nami III Integracyjna Spartakiada z TKKF Milanos, która odbyła się 7 września w Miłkowie i była skierowana do osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo, młodzieży z rodzin patologicznych mającej do czynienia z przemocą w rodzinie oraz młodzież w wieku szkolnym.

Jak podkreślają organizatorzy, hasło przewodnie spartakiady brzmiało: "na boisku wszyscy jesteśmy tacy sami, bo wszyscy podobnie cieszymy się z sukcesów i tak samo odczuwamy gorycz porażki".

Uczestnikami spartakiady byli podopieczni takich organizacji jak:
- Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa
- Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach
- ZSP Miłków
- Młodzież z Wolontariatu Lema w Kowarach
- Warsztaty Terapii Zajęciowej Kowary.

Celem spartakiady była integracja różnych środowisk społecznych. W zabawie nie liczył się wynik, lecz przekazanie uczestnikom pozytywnych zachowań takich jak szacunek do drugiej osoby, zasady fair play. Uczestnicy uczyli się współpracy i pomocy, uświadomili sobie, że tylko działając razem mogą osiągnąć wymarzony cel - opowiada Łukasz Zieliński z Milanos.

W spartakiadzie uczestniczyło 40 dzieci z 5 placówek. Uczestnicy zostali podzielenie na pięć drużyn, w każdej drużynie występował minimum jeden reprezentant każdej z placówek. Opiekę nad zespołami i zarazem ich trenerami byli zawodnicy naszego stowarzyszenia. Drużyny wystartowały w różnych konkurencjach sprawnościowych i drużynowych.

Spartakiada była podzielona na dwie części. W pierwszej, odbywającej się na dworze, uczestnicy wzięli udział w grze terenowej, która pozwoliła zjednoczyć ze sobą członków drużyn. Wszystkie drużyny wymyśliły swoją nazwę drużyny (zwierząt), a następnie w kalamburach musiały pokazać swoją nazwę zgromadzonej publiczności. Uczestnicy wspólnie pokolorowali i ozdobili napis Milanos, rysując na literkach swoje zwierzątka - kontynuuje Ł. Zieliński.

Następnie wszyscy czynnie wzięli udział w pokazie sportów walki zorganizowanej przez klub sportów walki Shidokan Karate Jelenia Góra, za co zostali nagrodzeni breloczkami bokserskimi. Dużą frajdę sprawiło uczestnikom przeciąganie liny z zawodnikami wspomnianego klubu. Po pokazie każdy uczestnik otrzymał ciepły posiłek.

W drugiej części bawiliśmy się w hali, gdzie zorganizowaliśmy konkurencje integracyjno-sprawnościowe (podawanie piłki, strzały na bramkę, zabawy z piłką). Dużo zabawy było przy ciuciubabce, w której to uczestnicy musieli kierować swoim kapitanem do celu.
Na koniec spartakiady wszyscy uczestnicy zostali odznaczeni złotymi medali oraz otrzymali pamiątkowe prezenty: koszulki i woreczki pamiątkowe oraz nagrody rzeczowe. Przygotowaliśmy także niespodziankę - loterię. Uczestnicy mogli wylosować dwie nagrody rzeczowe: koszulkę pamiątkową z turnieju Milanos Cup 2021 oraz rękawice bokserskie przekazane przez zawodników klubu Shidokan Karate. Pozostali otrzymali nagrodę pocieszenia - coś słodkiego - dodał organizator wydarzenia.

Spartakiada została dofinansowana z budżetu Powiatu Karkonoskiego w ramach dotacji celowych udzielanych w trybie pozakonkursowym organizacjom pozarządowym realizującym zadania publiczne na podstawie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w ramach zadania publicznego z zakresu kultury fizycznej i sportu.

Twoja reakcja na artykuł?

12
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group