Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7771
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po skróceniu dzierżawy podziemia bez inwestora?

Czwartek, 9 października 2014, 10:09
Aktualizacja: Piątek, 10 października 2014, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Po skróceniu dzierżawy podziemia bez inwestora?
Fot. Archiwum
Rafał Piotr Szymański nie składa broni w walce o zagospodarowanie jeleniogórskich podziemi pod Wzgórzem Kościuszki. Jako przewodniczący Komisji Kultury chce być mediatorem między władzami miasta a inwestorem z ARADO, który wycofał się po skróceniu przez radnych okresu dzierżawy.

- Jelenia Góra poprzez nieoczekiwaną zmianę warunków umowy z firmą ARADO straciła inwestora, który chciał zagospodarować i udostępnić zwiedzającym jeleniogórskie podziemia. Radni zmienili okres dzierżawy obiektu z 25 na 15 lat, w rezultacie czego inwestor wycofał się - mówi radny Prawa i Sprawiedliwości Rafał Piotr Szymański.

- Uważam, że nie można dopuścić, by przez kolejne kilkadziesiąt lat podziemia niszczały, zamiast być główną atrakcją Jeleniej Góry. W związku z powyższym zwołuję nadzwyczajne posiedzenie Komisji Kultury, na które został zaproszony przedstawiciel Projektu ARADO - Jarosław Bona i prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Mam nadzieję, że Komisja Kultury stanie się mediatorem, który uratuje tę inwestycję i sprawi, że podziemna trasa turystyczna pod Wzgórzem Kościuszki zostanie jednak otwarta - dodał przewodniczący Komisji Kultury Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Posiedzenie Komisji odbędzie się w poniedziałek, 13.10. o godz. 12:00 w Ratuszu. Swój udział potwierdził Jarosław Bona, który przyjedzie na posiedzenie ze Świnoujścia.

Od autora:
Co ciekawe jeleniogórscy radni w ostatnich tygodniach starają się przekonać wyborców, że wszystkiemu co złe (opóźnione, czy niespełnione inwestycje) winny jest prezydent, a sami są bezradni. Tymczasem przykład podziemi pokazuje jak łatwo można "storpedować" pomysły prezydenta odstraszając potencjalnego inwestora. Radni w czasie kampanii wyborczej fundują nam atrakcje polityczne zamiast turystycznych. Czas rozliczeń 16. listopada 2014 r.
Przemek Kaczałko

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group