Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7150
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po remoncie tor przeszkód

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 28 grudnia 2007, 7:37
Aktualizacja: Sobota, 29 grudnia 2007, 7:27
Autor: AGA
Na naszym zdjęciu zrobionym podczas remontu pobliskich dróg wyraźnie widać, że jeździł tam ciężki sprzęt. – Nie jeździmy do pracy koparkami… – zapewniają ciepliczanie.
Choć prace przy budowie nawierzchni w rejonie ulic Krośnieńskiej, Wróblewskiego, Podgórzyńskiej zakończyły się w lipcu, mieszkańcy pobliskich osiedli do dziś narzekają na dziury pozostawione przez ciężki sprzęt.

Roboty były także związane z pracami przy infrastrukturze wodno–kanalizacyjnej. Teraz najtrudniej przejść ulicą Nad Stawami, która łączy kościół przy ul. PCK i cmentarzem komunalnym (ul. Krośnieńska), a także zapewnia dojazd do ul. Szmaragdowej. Wcześniej o stan nieutwardzonej nawierzchni dbali sami mieszkańcy tej ulicy.

– Częsty ruch samochodów ciężarowych i koparek podczas prac inwestycyjnych spowodował jej dewastację – wytykają mieszkańcy. Powód: ul. Nad Stawami była główną drogą zapewniającą przejazd ul. Krośnieńską (gdzie znajdowała się baza sprzętu) z ul. Wróblewskiego (gdzie wykonywane były prace inwestycyjne).

Kiedy latem sprawę opisywaliśmy, Jolanta Piasecka–Nowak z Funduszu Spójności ISPA zapewniała, że po zakończeniu robót droga zostanie doprowadzona do stanu poprzedniego, a wykonawca ma obowiązek naprawić nawierzchnię, która została zniszczona w czasie prac inwestycyjnych.

Po zakończeniu prac i kontroli terenu stwierdziła jednak, że to nie sprzęt drogowy wyrządził szkody. – Drogę zniszczyły pojazdy należące do mieszkańców. Tak J. Piasecka–Nowak zapewniła na piśmie Czesława Wandzela, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Mieszkańcy nie kryją oburzenia: – To niemożliwe. Przecież dobrze widzieliśmy, jak codziennie przejeżdżały tędy ciężarówki i spychacze. Nie wierzę, żeby same samochody osobowe tak zniszczyły drogę – zaznacza pani Małgorzata, mieszkanka osiedla.

Przejście ul. Nad Stawami jest dla niej i jej sąsiadów jak tor przeszkód. – Tam nawet nie ma sposobu na ominięcie błota, chyba, że ktoś zechce się przedzierać przez gęste krzaki. Gdy już wyjdziemy na drogę ul. PCK wstyd pokazać ludziom buty. Może mamy zakładać kalosze, a w reklamówkę brać czyste obuwie? – pytają zirytowani mieszkańcy.

– Jeśli nie udowodni się, że drogą jeździły pojazdy firmy pracującej przy budowie infrastruktury wodno–kanalizacyjnej, droga zostanie odnowiona dopiero na wiosnę ze środków budżetowych. Teraz takie prace ze względu na pogodę i brak środków finansowych są niemożliwe – wyjaśnia Czesław Wandzel, dyrektor MZDiM.

Dodaje, że zdaje sobie sprawę, że ul. Nad Stawami jest znacznym skrótem dla okolicznych mieszkańców, dlatego prezydent podjął już decyzję, aby na wiosnę ją odbudować. – Zostanie wyrównana i wysypana tłuczniem. Prawdopodobnie postawimy też znak ograniczający ruch pojazdów do 2,5 tony, aby droga nie była dalej niszczona – zapowiada szef drogowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

ebee 28-12-2007 9:09
Brawa dla Pani Piaseckiej i Pana Wandzla ! Piękna teoria. Ul. Nad Stawami zniszczyli mieszkańcy ! Racja Lubańską okazuje się nie spartolili drogowcy, tylko jężdżący po niej kierowcy. Spartaczone chodniki zniszczyli piesi................ Dobrze,że jest na kogo zwalić winę. Tylko przy takiej władzy, za parę lat będziemy znów mieć dziuawe drogi i marne chodniki. Firmy wykonujące te prace do tego czasu przestaną istnieć, lub zmienią nazwę, wię nie będzie od kogo wyegzekwować porawek. W kieszeni zostaną tylko pieniądze odpowiedzialnych za te remonty. Historia lubi się jednak powtarzać. EBEE
~J.Piasecka Nowak 28-12-2007 12:16
Znowu jakieś przekłamania na linii:, co powiedział autor, a co z tego zrozumiała Jelonka. Albo chęć włożenia kija w mrowisko, żeby zebrać jak najwięcej komentarzy. Nigdy nie ośmieliłabym się na stwierdzenie, że ” drogę zniszczyły pojazdy należące do mieszkańców”, a i Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów nie przyjąłby poważnie takich informacji! Drogi są po to, żeby po nich jeździć! Natomiast poinformowałam P. Dyrektora na piśmie i to dwukrotnie, że droga nie jest wykorzystywana i niszczona przez firmy prowadzące roboty budowlane przy Krośnieńskiej i Wróblewskiego, ponieważ roboty zostały zakończone w sierpniu tego roku, a „odcinek drogi gruntowej jest użytkowany przez samochody ciężarowe obsługujące kilka placów budowy w rejonie Osiedla Panorama. W związku z powyższym brak jest podstaw do wyegzekwowania od wykonawców robót remontu nawierzchni, której nie użytkowali.” Z wyrazami szacunku dla mieszkańców Osiedla Panorama J. Piasecka Nowak
~Mieszkaniec Sobieszowa 28-12-2007 13:14
Co z ul. Kamiennogórska w sobieszowie , kiedy jakiś remont ??
~Zbigniew Leszek 28-12-2007 16:30
Ogłoszenie o rozpoczęciu postępowania Zamawiający: Miasto Jelenia Góra Plac Ratuszowy 58, 58-500 Jelenia Góra ogłasza rozpoczęcie postępowania w trybie: przetarg nieograniczony na zadanie „Aktualizacja dokumentacji z korektą projektu budowlanego na budowę węzła drogowego GRABARÓW wraz z mostami przez rzekę Bóbr w ciągu ulicy Wincentego Pola w Jeleniej Górze”. MAM PROŚBĘ DO PANA CZESŁAWA Z MZDiM - NIE DOPUSZCZAJCIE DO TEGO PRZETARGU PROJEKTANTA, KTÓRY PROJEKTOWAŁ REMONT ULIC W CIEPLICACH I SOBIESZOWIE -Samych spaniałych planów drogowych w roku 2008 życzy Zbigniew Leszek
~Półkwaterek 28-12-2007 16:34
Pani Pinokio (Pi. - N.) juz wkrótce będzie nosic nos na ramieniu, gdyz w wyniku tych kolejnyh kłamstw nie tylko sie tak wydłużył, ale i jest tak kręty, iz jest to jedyne miejsce, gzie można go w sposób naturalny umieścić.Byc może, iz Pinokio nie wie iz zgodnie z obowiązującymi przepisami szeregu ustaw, w tym głównej o samorządzie gminnym spraw dróg ( w tym przypadku ulic miejskich) jest zadaniem własnym gminy, która na ten cel powinna mieć nie tylko środki finansowem, ale FACHOWCÓW tj osoby co najmniej znające nawet w minimalnym stopniu przepisy związane z prowadzeniem inwestcji!!! Tymczasm inwestycja budowy ul. Wróblewskiego nie może wystartować juz od prawie pięciu lat.W styczniu 2007 Sołtys wsi J.G.przekazał Przedsiębbiorstwu robót drogowych wykonującemy droge dojazdową do Oczyszczalni Wody "SOSNÓWKA" teren budowy drogi dojazdowej bez istotnego jej fragmentu, który który obecnie reprezentuje w tej wsi opisaną wyżej panoramę którejś z nie ustalonych jeszcze planet. I jest to skutek nieudolności pseudofachowców miejskich od spraw budowy dróg. Straty z tego tytułu jeszcze za Sołtysa K. wyniosły już około 750 ooo słownie siedmiuset pięćdziesięciu tysięcy złotych. I to znaczna kwota z tej 75o 000 to stracone srodki z Funduszy Spójnosci ISPA które przepadły wskutek NIE OPRACOWANIA DOKUMENTACJI BUDOWLANEJ. Do chwili obecnej - mimo upływy prawie 5 lat od podjęcia negocjacji w tej sprawie i zmiany na STOLCU sołtysa Wsi Jelenia Góra nic się nie zmieniło.Obecny Pan Soltys umył ręce od spraw samowili budowlnanej jaka jest budowa przedmiotowych dróg. a podwykonawcy podwinęłi ogon i poooszli w Polske. Teraz daklsze koszty tych prac zapłacimy MY tj TUBYLCY (Zulusi, Aborygeni...) tej nieszczęsnej wsi . Zaplacimy z budżetu miejskiego czyli w pojęciu Urzędasów" z niczego" jeszcze odskodowania dla właścicieli gruntów przez które tak lekkomyślnie Sołtys wydzielił drogi dojazdowe (po uprzednim wpisaniu do Miejscowego Planu Zagospodarowania), ba nawet je utwardza.. I to nie małe odszkodowanie za bezumowne uzytkowanie, jak i wykup gruntu łacznie z odsetkami z tytułu zablokowania gruntów na inwestycje ( patrz wyriok Trybunału Sztrasburskiego w sprawie Polski....) Urzednicy wymyślają wręcz średniowieczne filozoficzne zagadnienia,( ile aniołków zmieści się na czubku szpiłki) tj kto znioszczł drogę? i kto za to ma zapłacić? A kichol ROOOOŚNIEEE!! NO NIE???
~Ciekawski II 28-12-2007 16:46
P.S. !. a na pociechę dla Pinokio: Pinokioo mamy więcej zdjęc tego typu , ale pokaże się je wkrótce na rozprawie sądowej o wykup gruntów ( art. 231 § 2 Kodeksu cywilnego, wynagrodzenia za bezumowne uzytkowanie terenu w oparciu o art 224 i 225 Kodeksu cywilnego, oraz odszkodowanie za zablokowanie inwestycją prowadzoną w ewidentnych warunkach samowoli budowlanej Wsi J.G. szeregu gruntów. 3. Być może, że istotnie" na papierze" budowe skończono w sierpniu, ale to chyba była fata morgana, że pojazdy budujące drogi jeździły jeszcz bodaj w październiku. Sprawdzę na zdjęciach... 2. Ładny to mi szacunek dla mieszkańców Osiedla Panorama i innych -ów czarowny noooosek....
~bary33 28-12-2007 17:33
pozdro dla Pana "Wandzela"(!) - cytat
~DO KŁAMCZUCHY 28-12-2007 21:03
Pani Piasecka bzdury Pani opowiada! Mam zdjęcie z lipca b.r. samochodu ciężarowego, przejeżdżającego tą trasą z ul. Wróblewskiego z poznańskimi numerami rejestracyjnymi, którego kierowca, kiedy go opierdzielałem tłumaczył się, że tędy mają wyznaczony przejazd do bazy na ul. Krośnieńskiej !!! Przekłamania więc na liniach różnego rodzaju to chyba jednak Pani domena, od której mrowisko zalęgnie się niebawem na Pani języku!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group