Środa, 24 czerwca
28°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Po remoncie Sygietyńskiego. Mieszkańcy mają zastrzeżenia

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 2 min czytania

Zakończył się remont ulicy Sygietyńskiego w Jeleniej Górze, którego koszt wyniósł 1mln 200 tys. zł. Zastrzeżenia mieszkańców budzi jednak nowa organizacja w tym miejscu: połączenie chodnika z drogą rowerową, przeniesienie taksówek na miejsca parkingowe przeznaczone dla mieszkańców, kanciaste krawężniki czy złe oznakowa

reklamy
reklamy

W ramach remontu ulicy Sygietyńskiego nałożono nową nawierzchnię jezdni, wyremontowano chodniki, zwiększono liczbę miejsc parkingowych i wymieniono oświetlenie. W najbliższych dniach planowany był odbiór robót, jednak jeszcze przed jego wykonaniem mieszkańcy zgłaszają szereg uchybień.

- Miejsca postojowe dla taksówek zostały przeniesione z lewej strony jezdni na prawą. Nie widzę w tym żadnej logiki poza wygodą samych taksówkarzy. Nikt jednak nie pytał mieszkańców o opinię w tej sprawie, nikt nie wziął pod uwagę bezpieczeństwa dzieci, które będą musiały teraz przechodzić przez drogę. Nikt nie pomyślał też o ludziach starszych, którzy zamiast wysiąść przed swoim blokiem, w którym mieszkają będą wysiadali po drugiej stronie jezdni. Dzwoniłam do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, gdzie powiedziano mi, że zmianę wprowadzono na prośbę taksówkarzy. Oni są przedsiębiorcami, którzy od lat funkcjonowali po drugiej stronie ulicy. Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę dobra ogółu, tylko załatwia swoje prywatne interesy? – pyta pani Anna z ul. Sygietyńskiego.

Tego samego zdania jest pan Krzysztof, który od lat parkował na parkingu zajmowanym teraz przez taksówkarzy. - Mieszkam tu od dwudziestu lat i nie zgadzam się na taką zmianę. Jestem mieszkańcem tej ulicy i mam prawo do zaparkowania swojego auta w tym miejscu. W przyszłości będę miał dzieci, które będą musiały przejść przez ulicę na drugą stronę narażając się na pędzące auta, i to tylko dlatego, że komuś jest tak wygodnie – mówi oburzony pan Krzysztof.

Inne zastrzeżenia mają mieszkańcy do oznakowania chodnika, który obecnie jest tak zwanym ciągiem pieszo-rowerowym. Mieszkańcy boją się, że będzie dochodziło do potrąceń pieszych. - Nie widzimy takiego zagrożenia. W wielu miejscach chodniki funkcjonują w ten sam sposób, i nie dochodzi tam do żadnych kolizji. Nie będziemy niczego zmieniać. Cykliści i piesi muszą po prostu uważać – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora miejskiego zarządu dróg i mostów w Jeleniej Górze.

To jednak nie koniec skarg, jakie odebraliśmy w sprawie ul. Sygietyńskiego. Niepełnosprawni mieszkańcy twierdzą, że osoby które projektowały oznakowanie miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych zrobiły im „niedźwiedzią przysługę”. Koperty zrobiono bowiem po przeciwnej stronie bloków, w których są przychodnie i mieszkania. - Żeby dostać się do przychodni czy domu niepełnosprawni muszą dojść o kulach czy przejechać wózkiem inwalidzkim przez drogę. I gdzie tu logika? – pytają mieszkańcy.

MZDiM zapewnia, że nie wszystkie koperty zostały jeszcze oznakowane. Trzy z nich, których nie zdążono wymalować, staną w odpowiednich miejscach.
Skargi pojawiły się też w temacie technicznych wykończeń. - Nikt nie pomyślał o zaokrągleniu wjazdów na parkingi. Niby drobiazg, ale dokuczliwy. Pojazdy przy wjeżdżaniu na parking niejednokrotnie zawieszają się na kanciastych, wysokich krawężnikach. Wygląda na to, że ktoś projektował to wszystko zza biura, a wystarczyło wyjść w teren i trochę pomyśleć, to naprawdę nic nie kosztuje – kwitują mieszkańcy.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070 Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka