Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5547
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po proteście - obietnice poprawy

Wtorek, 15 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 15 maja 2007, 13:22
Autor: Angela
Jelenia Góra: Po proteście - obietnice poprawy
Fot. Angela
Powstaną ścieżki rowerowe: zapewniają cyklistów władze Jeleniej Góry.

W sobotę Zbigniew Leszek z Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarskiego zbierał podpisy pod protestem rowerzystów w sprawie ich dyskryminowania przez samorządowców. W poniedziałek przyjął go zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Zbigniew Leszek wręczył mu poparty podpisami mieszkańców protest. Podkreślił konieczność spotkań z samorządowcami. – Wspólnie moglibyśmy zaplanować i ustalić, gdzie takie ścieżki powinny powstać. Myślę, że ten pisemny protest to tylko formalność, która zmobilizuje władze do uwzględnienia naszych problemów – powiedział Z. Leszek.

Jerzy Łużniak nie tylko zgodził się na spotkanie z cyklistami, ale również sam podpisał się pod protestem.
Nie jest to pierwsze takie pismo wręczone władzom przez rozżalonych rowerzystów. Podobne dostał były prezydent Józef Kusiak. Teraz protestujący przekonują, że za jego kadencji niewiele dla nich zostało zrobione.
– Jestem po stronie cyklistów, z tego względu, że wówczas jako przewodniczący komisji gospodarki komunalnej zwróciłem się na piśmie do ówczesnego prezydenta z takim wnioskiem, żeby przy każdym remoncie generalnych były brane pod uwagę ścieżki rowerowe – powiedział Jerzy Łużniak.

Był nawet projekt w ramach programu Euroregionu Nysa, który został wysłany do J. Kusiaka. – Otrzymaliśmy obietnicę, że zostanie on zrealizowany. Jak wiemy w projekcie budowy dwudziestu budowanych dróg takie ścieżki nie zostały uwzględnione. Obecnie z prezydentem Markiem Obrębalskim wkraczamy w to, co już jest zastane. Zmienić tego nie możemy. Zabraniają nam tego projekty unijne. Następne robione drogi będą takie szlaki uwzględniały – zaznaczył.

Jerzy Łużniak obiecał, że ścieżki rowerowe będą powstawać już od przyszłego roku. Zapewniał, że ta jedna z obietnic wyborczych nie pozostanie tylko słownym zapewnieniem.
– Chcemy być miastem przyjaznym dla rowerów i prędzej czy później takim miastem Jelenia Góra będzie – powiedział zastępca prezydenta. – Żeby te ścieżki służyły nie tylko naszym mieszkańcom, ale również turystom, którzy przyjeżdżając do nas coraz częściej z rowerem. Sam zobowiązuje się do dopilnowania tej kwestii.

Podczas spotkania zaplanowano już spotkanie cyklistów z samorządowcami. Jeszcze w tym tygodniu porozmawiają o kłopotach ze ścieżkami z odpowiedzialnymi za komunikację oraz dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group