Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 7345
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po pendolino teraz dart w Jeleniej Górze

Niedziela, 1 maja 2016, 7:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 maja 2016, 8:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Po pendolino teraz dart w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Skład ED161–004d, czyli dart bydgoskiej Pesy, to kolejny pociąg PKP Intercity, który zadebiutował na trasie do Jeleniej Góry. Wczoraj (30.04) grupa miłośników kolei witała podróżnych, którzy przybyli z kierunku Łódź Kaliska. Chwilę później pociąg odjechał do Białegostoku.

Zaledwie 13 godzin wcześniej premierowy (regularny) przejazd do stolicy Karkonoszy zanotował ED250-009d, czyli włoskiej produkcji pendolino – wtedy witała go posłanka PO Zofia Czernow i przedstawiciele Urzędu Miasta. Z kolei w sobotnie południe, pociąg polskiej produkcji witali już tylko miłośnicy kolei, w tym członkowie Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych, którzy byli również obecni na powitaniu pendolino.

- To nie jest jeszcze wszystko. Pozostaje kwestia remontu linii do Lwówka Śląskiego. Jeśli chodzi o połączenia Jeleniej Góry z Wrocławiem, widać postęp. Remontuje się dworzec, mamy połączenia do Białegostoku, Przemyśla, Gdyni, pendolino do Warszawy oraz nocny pociąg do Warszawy przez Kutno. Nie jestem jedyną osobą, która się o to stara, ale jestem głównym inicjatorem wszystkich działań. Od nas się zaczyna, samorządowcy się dołączają i wszyscy wspólnie działamy – stwierdził Grzegorz Oleś, prezes KODLK.

Zapowiadana przez komitet zabawa na dworcu nie doszła do skutku, ale wysiadający z darta podróżni byli częstowani cukierkami. - Planowaliśmy muzykę i balony, natomiast doszło do nieporozumienia między osobami decyzyjnymi na szczeblu wyższym i nie mogliśmy tego zorganizować. Najważniejsze, że pociąg przyjechał i mogliśmy go zobaczyć – dodał Grzegorz Oleś.

Również podróżni nie kryli zadowolenia z warunków przejazdu składem polskiej produkcji. - Podróż była szybka i bardzo wygodna. Powinno być zdecydowanie więcej takich pociągów, bo to była bardzo przyjemna podróż – stwierdziła Zofia Nauka, która przyjechała z Wrocławia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group