Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9093
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po ocenie poroży jeleni – jest szansa na medal

Niedziela, 10 marca 2013, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Mea
Region: Po ocenie poroży jeleni – jest szansa na medal
Fot. Mea
Są wyniki oceny trofeów łowieckich byków jeleni za sezon 2012/13, pozyskanych na terenie powiatu jeleniogórskiego. Jedno z nich, według zasad Międzynarodowej Organizacji Łowieckiej, ma szansę na srebrny medal.

Komisja w składzie: Stanisław Gmyrek - przewodniczący oraz Tadeusz Bochynek, Tomasz Nowicki i Henryk Szczybura dokonała w piątek oceny pozyskanych poroży byków jeleni na terenie dziesięciu kół i obwodów łowieckich, które dokonały odstrzału w powiecie jeleniogórskim. Są to koła: z powiatu jeleniogórskiego - „Jeleń”, „Knieja”, „Głuszec”, „Szarak”, „Ostoja”, „Muflon”, „Darz Bór”, koła wrocławskie - „Knieja” i „Łowiec” oraz „Tur” z Bielska Białej.

Oceniono 92 poroża. Stwierdzono, że: pięć byków zostało odstrzelonych niezgodnie z otrzymaną klasą wieku, a trzy trofea zostały spreparowane nieprawidłowo i niestarannie. Nie było odstrzałów nieprawidłowych i nagannych, co świadczy i przywiązywaniu dużej wagi myśliwych do wykonywania odstrzałów zgodnie z zasadami selekcji.

W trakcie oceny stwierdzono: jedno poroże w formie myłkusa, dwa poroża szpicaków, trzy poroża szydlarzy oraz pięć innych poroży mają duże szanse na uzyskanie trofeum medalowego, w tym jedno – medalu srebrnego.

Najmłodszy odstrzelony byk miał dwa lata a najstarszy dwanaście. Najlżejsze poroże (szpicak) ważyło 0,51 kg, a najcięższe - 7,21 kg i było to szesnastak nieregularny obustronnie koronny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
293
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group