Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4352
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po naradzie prezesów i naczelników OSP

Wiadomości: Region
Piątek, 17 kwietnia 2015, 7:54
Aktualizacja: 7:57
Autor: PSP
Fot. KM PSP Jelenia Góra
O potencjale ratowniczo–gaśniczym powiatu jeleniogórskiego rozmawiano w Borowicach, gdzie spotkali się prezesi i naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Narada poświęcona była omówieniu podstawowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) w kontekście roli i zadań realizowanych przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. W systemie bezpieczeństwa powiatu stanowią one ważne ogniwo, ochraniając teren powiatu, a także Jelenią Górę – relacjonuje st. kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.
W programie znalazła się prezentacja wybranej jednostki z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, podsumowanie działalności jednostek OSP z terenu powiatu jeleniogórskiego, zasady dofinansowania zakupów, zasady przejmowania dowodzenia, uprawnienia kierującego działaniem ratowniczym, zasady służby wewnętrznej, regulamin umundurowania oraz szkolenia, inspekcje i wymagania w KSRG. Przedstawiono również metodykę szkoleń w zakresie pierwszej pomocy, zasady BHP podczas działań ratowniczych oraz kwestię ubezpieczeń i spraw odszkodowawczych.

Na terenie powiatu jeleniogórskiego jest łącznie 30 jednostek OSP, w tym 9 włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. To: Czernica, Janowice Wielkie, Łomnica, Piechowice, Sosnówka, Szklarska Poręba, Karpacz, Jeżów Sudecki, Stara Kamienica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~borat 17-04-2015 21:26
ci strażacy to zbieranina osób nieodpowiedzialnych, nadużywający alkoholu ludzie którzy traktują tą formę działalności jako przygoda.wiem co mówię
~danka1 17-04-2015 21:45
te, borat - dam Ci radę- zapisz się do OSP- będziesz pił i bawił się!
~Łukaszek 17-04-2015 23:48
"Borat" takim sceptykiem? Strażakom jak i innym ratownikom i w ogóle wszystkim pracującym w trudnych warunkach, a jeszcze ratującym Twoje życie, zdrowie i mienie - należy się "piwo po pracy". A traktowanie swojej pracy jako przygoda- nic piękniejszego w życiu - pozazdrościć!
~ 19-04-2015 22:11
Wygląda na to, że borat zna O.S.P. z Piechowic od podszewki, na szczęście nie wszędzie tak jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group