Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3289
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po naradzie prezesów i naczelników OSP

Piątek, 17 kwietnia 2015, 7:54
Aktualizacja: 7:57
Autor: PSP
Region: Po naradzie prezesów i naczelników OSP
Fot. KM PSP Jelenia Góra
O potencjale ratowniczo–gaśniczym powiatu jeleniogórskiego rozmawiano w Borowicach, gdzie spotkali się prezesi i naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Narada poświęcona była omówieniu podstawowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) w kontekście roli i zadań realizowanych przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. W systemie bezpieczeństwa powiatu stanowią one ważne ogniwo, ochraniając teren powiatu, a także Jelenią Górę – relacjonuje st. kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.
W programie znalazła się prezentacja wybranej jednostki z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, podsumowanie działalności jednostek OSP z terenu powiatu jeleniogórskiego, zasady dofinansowania zakupów, zasady przejmowania dowodzenia, uprawnienia kierującego działaniem ratowniczym, zasady służby wewnętrznej, regulamin umundurowania oraz szkolenia, inspekcje i wymagania w KSRG. Przedstawiono również metodykę szkoleń w zakresie pierwszej pomocy, zasady BHP podczas działań ratowniczych oraz kwestię ubezpieczeń i spraw odszkodowawczych.

Na terenie powiatu jeleniogórskiego jest łącznie 30 jednostek OSP, w tym 9 włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. To: Czernica, Janowice Wielkie, Łomnica, Piechowice, Sosnówka, Szklarska Poręba, Karpacz, Jeżów Sudecki, Stara Kamienica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1034
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group