Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2867
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Po Mistrzostwach Karkonoszy Kucharzy i Barmanów

Piątek, 4 kwietnia 2014, 7:54
Aktualizacja: Sobota, 5 kwietnia 2014, 8:26
Autor: Katarzyna Zielińska
Karpacz: Po Mistrzostwach Karkonoszy Kucharzy i Barmanów
Fot. Katarzyna Zielińska
Finał VI edycji Młodzieżowych Mistrzostw Karkonoszy Kucharzy i Barmanów odbył się w środę (02.04.) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu. Tegoroczne mistrzostwa wygrali gospodarze!

Młodzieżowe Mistrzostwa Karkonoszy Kucharzy i Barmanów to cykliczna impreza, która odbywa się w Karpaczu. Uczniowie, młodzi kucharze rywalizują między sobą o najlepszą potrawę. Inicjatorami mistrzostw byli Marek Szopiński, prezes Zrzeszenia Handlu i Usług w Jeleniej Górze oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu, który po raz trzeci został gospodarzem konkursu. Udział w zawodach wzięło 9 szkół z całego kraju. Tematem tegorocznych mistrzostw były potrawy wielkanocne.

W tym roku zaszły spore zmiany w regulaminie. Spośród wszystkich zawodników wylosowano trzy drużyny, które pracowały pod czujnym okiem trenerów. Jury degustacyjne oceniało nie tylko smak potraw, ale i wygląd, ułożenie na stole, przygotowanie potrawy oraz czystość na stanowisku pracy. Mistrzostwa poprzedzone były 2-dniowymi warsztatami, gdzie początkujący kucharze mogli uczyć się od najlepszych.

- Bardzo cieszymy się, że możemy po raz kolejny gościć młodych, zdolnych, przyszłych kucharzy. Chcemy promować gastronomię i hotelarstwo ze względu na przemysł turystyczny jaki jest w Karpaczu - mówiła Bogusława Kozłowska, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Dla gości, którzy przybyli na finał konkursu zagrał szkolny zespół „Następny proszę”. Impreza zakończyła się wręczeniem nagród oraz degustacją potraw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group