Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7518
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa/Jelenia Góra: Po manifestacji pod ambasadą rosyjską w Warszawie

Środa, 12 marca 2014, 8:16
Aktualizacja: Czwartek, 13 marca 2014, 8:21
Autor: ZRJ "S"
Warszawa/Jelenia Góra: Po manifestacji pod ambasadą rosyjską w Warszawie
Fot. ZRJ "S"
Ponad dwa tysiące związkowców NSZZ Solidarności wzięło udział 8. marca w manifestacji pod ambasadą rosyjską w Warszawie. – Byli tam z nami, związkowcami, mieszkańcami Warszawy, delegacje z Kijowa, Syrii i Białorusi, a także ukraińscy studenci uczący się w Polsce – informuje szef Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „S” Franciszek Kopeć.

Z Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność” uczestniczyli w manifestacji związkowcy z Bogatyńskich Wodociągów, bogatyńskiej oświaty, jeleniogórskiego Dolfamexu i szpitala jeleniogórskiego

Zgromadzeni domagali się wycofania rosyjskich wojsk z Ukrainy. Wskazywali również na wcześniejsze dyktatorskie działania Putina wobec Czeczeni, Gruzji i Mołdawii.

- Domagaliśmy się również od polityków Stanów Zjednoczonych, Europy i Polski podjęcia konkretnych działań politycznych i gospodarczych, które zmusiłyby Putina do zaprzestania bandyckiej, imperialnej polityki wobec sąsiadów – relacjonuje F. Kopeć.

Wskazywano na podobieństwo dzisiejszej sytuacji do sytuacji z roku 1939. Wówczas Hitler metodą faktów dokonanych zajmował Austrię, Czechosłowację, a później zaatakował Polskę, w tym samym czasie politycy państw zachodnich mieli „gęby pełną frazesów” i deklaracji o wsparciu i wypełnianiu zobowiązań sojuszniczych. W efekcie nikt z Francji i Anglii „nie chciał umierać za Gdańsk”

- Dzisiaj możemy zauważyć taką samą postawę, również wśród dużej części naszego społeczeństwa. Nie chce nam się, czy też nie zamierzamy, ze względu na realizowane interesy z Rosją, podjąć działań politycznych, gospodarczych, społecznych, w obronie Tbilisi, Kijowa, Mołdawii, Czeczeni, więc agresor – Putin systematycznie zajmuje kolejne tereny i uzależnia od siebie kolejne kraje – twierdzi F. Kopeć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
42
Coraz lepiej
19%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
24%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group