Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2122
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po konsultacjach społecznych: Ludzie z Górzyńca nie chcą mieszkać na wsi

Wiadomości: Region
Czwartek, 14 marca 2013, 7:28
Aktualizacja: Piątek, 15 marca 2013, 8:15
Autor: Mea
Fot. Mea
– Już byliśmy wsią i wtedy było gorzej – mówili mieszkańcy Górzyńca podczas wczorajszych (13 marca br.) konsultacji społecznych w sprawie przekształcenia osiedli Piechowic w sołectwa. Natomiast w Pakoszowie i Piastowie oraz w Michałowicach większość osób opowiedziała się za takim rozwiązaniem. Dzisiaj o godz. 17.00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Szkolnej 4 w Piechowicach ostatnie spotkanie dla tych, którzy dotąd nie oddali glosu.

Podczas głosowań za przekształceniem Piechowic w gminę miejsko-wiejską i przekształceniem osiedli w sołectwa, większość opowiedziała się za. Natomiast w Górzyńcu większość mieszkańców nie chce mieszkać we wsi.

- Zagłosowałam na nie, bo tylko bym na tych zmianach straciła. Musiałabym wymienić wszystkie dokumenty, na co mnie nie stać, bo nie mam żadnych dochodów. Za samo wyrobienie nowej pieczątki musiałabym płacić 50 zł, a taką kwotę mogę dopiero zarobić przez dwa dni handlu w sezonie – mówiła Urszula Korczyńska, mieszkanka osiedla Górzyniec w Piechowicach.

- Jestem przeciwna, bo zmiany wiążą się z dużymi wydatkami, a dla zwykłego mieszkańca nic się nie zmieni. Po prostu ludzie nie mają pracy i nie stać ich na takie roszady. Może było zbyt mało informacji na ten temat, bo wiele osób nie do końca rozumie korzyści, jakie się wymienia – mówiła Barbara Buźko z Górzyńca.

- Jestem za przeprowadzeniem zmian, już trzy lata próbuję rozkręcić agroturystykę i nigdzie nie mogę wziąć dotacji, bo wszędzie mi mówią, że mieszkam w mieście, a dotacje są jedynie dla wsi. Urodziłem się we wsi, potem na siłę zrobiono tu miasto i żadnych korzyści mi to nie przyniosło, a teraz nawet nie da się tu zainwestować. Po przekształceniach nadal Urząd Miasta będzie o nas dbał, a będzie więcej możliwości - zaznaczył Izydor Witczak z Górzyńca.

- Już byliśmy kiedyś wsią i nic tu kompletnie nie było, nie dojeżdżały autobusy, nie było komu naprawić dróg i wiele osób nie wyrazi zgody na powrót do tego zastoju, jaki tu panował. Teraz jest lepiej, gdy jesteśmy częścią miasta. Mówienie, że zrobią kanalizację z dotacji unijnych nie przekonuje mnie, bo i tak Urząd Miasta musi ją zrobić według wymogów unijnych. Jedynie kilka osób może zyskać coś z dotacji – podkreśliła Agnieszka Kanik.

Podczas konsultacji wyjaśniano na czym będzie polegał podział i jakie korzyści przyniesie. Mówiono o szansach na rozwój i zmianach funkcjonowania osiedla oraz szeregu dotacji na budowę placów zabaw, świetlic, parkingów, ulic czy kanalizacji.

– Ponieważ jestem radnym wybranym z Górzyńca, podczas sesji Rady Miasta będę głosował tak jak większość mieszkańców tego osiedla – zadeklarował Jacek Kamiński, zastępca przewodniczącego Rady Miasta Piechowice.

Konsultacje społeczne w Pakoszowie i Piastowie, Michałowicach, Górzyńcu oraz w centrum Piechowic mają pokazać jedynie Radzie Miasta Piechowice, za jakim rozwiązaniem są mieszkańcy, jednak to nie są wybory, więc wynik głosowania nie jest wiążący. Ostatecznie to radni podejmą decyzję, czy warto przeprowadzać zmiany.

Do głosowania „za” przekonywał burmistrz Piechowic Witold Rudolf. – Chcemy, by zmiany były przeprowadzone jak najmniejszym kosztem mieszkańców – wyjaśniał burmistrz. Nie przekonało to jednak mieszkańców. – Najwyraźniej rada osiedla zbyt pochopnie złożyła wniosek o przekształcenie w sołectwo i zbyt mało informacji na ten temat przekazała mieszkańcom – mówił Witold Rudolf.

Mieszkańcy byli zadziwieni, że o przekształceniu osiedla w wieś mają decydować radni, którzy nie są z Górzyńca. Część osób twierdziło, że tylko i wyłącznie mieszkańcy danego osiedla powinni w tej sprawie głosować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~...3 14-03-2013 8:43
Ludzie nie rozumieją idei tych przekształceń, szkoda.
~Ryś z Klanu 14-03-2013 8:53
każdy jest kowalem swojego losu. Kiedyś to zrozumieją ale czy będą mieli jeszcze drugą szansę?Wątpię.
~Piech 14-03-2013 8:55
Mieszkańcy Górzyńca (i nie tylko) okazali zdrowy rozsądek licznie przybywając na konsultacje i głosując na "nie". Stan finansów Piechowic nie pozostawia złudzeń co do realizacji projektów z "funduszy unijnych". Mnie przekonała wypowiedź p. Spolnika, który w jasny i prosty sposób wyjaśnił na czym to polega. Pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących.
~18 sqandal 14-03-2013 9:33
każdemu nie dogodzi , więc konsultacje społeczne jak najbardziej tylko ...... ano wlasnie < z pustego i ......> więc jak byśmy nie zrobili i tak nic z tego nie będzie
~Stefan 14-03-2013 9:36
A moim zdaniem fajnie jest mieszkać na wsi i być wieśniakiem. Rzyje se człowiek w zgodzie z przyrodą, ma czyste powietrze, jajka, warzyawa, owoce. Krówkę se można wydoić, kóre wymacać. Myc sie nie trzeba co dziennie. A jak trza, to sie bierze furmanke, gumofilce sie nakłada i do miasta sie jedzie. A co?
~xd:) 14-03-2013 9:46
Budżet dzisiaj jest w kiepskim stanie, spłacamy kredyty zaciągnięte przez poprzedniczkę. Bierzemy nowe kredyty, by te stare spłacać, by nie zaciskały pętli na szyi. Ale tak nie będzie zawsze. Za kilka lat w końcu będzie nas stać na jakiś wkład własny i inwestycję, tylko skąd weźmiemy dofinansowanie, skoro nie będziemy mieli dostępu do środków dla wsi? Poprzednie prosperity środków UE przespaliśmy, kolejne też prześpimy? Warto się nad tym głęboko zastanowić. To nie jest tylko sprawa: chcę być mieszczuchem albo wieśniakiem, jestem za burmistrzem czy przeciw.
~rozsądek bra 14-03-2013 9:56
brawo mieszkańcy Osiedla Górzyniec. Burmistrz przyszedł ze wsi, z miasta Piechowice o ogromnych tradycjach miejskich na siłę zmienia w gminę wiejską. Teraz również Piechowice mogą starać się o dotacje unijne. Unia nie daje pieniędzy na tacy dla wójtów, sołtysów. Najpierw trzeba dany projekt( ka...lizacja, plac zabaw, itp.) wykonać, rozliczyć, zapłacić ze środków gminy ( wsi nie będzie na to stać)a potem UNIA po sprawdzeniu dopiero zwróci swój zatwierdzony we wniosku udział(ok. 40-60%). To LOBBY agroturystyki zabiega o zmiany dobre tylko dla siebie. Burmistrz gdy zapewni warunki do tworzenia miejsc pracy, to wydatki na takie głupoty jak przekształcenia administracyjne są zbędne.Będzie rozwój, będą wpływać podatki z PIT,CIT, wzrośnie budżet miasta i będzie można współfinansować inwestycje
~alien 14-03-2013 10:09
Górzyniacy dali ciała. Ich problem, ich płacz za dwa lata.
~MaS 14-03-2013 10:11
W ramach wyrównywania szans obecnie wieś może mieć pewne przywileje (pod warunkiem, że uda się uchwalić budżet UE w całości a nie roczne prowizoria). Ale to tylko do 2020 roku. Potem wyrównywanie szans może przesunąć się na małe miasta. Wsie przez dwie kadencje budżetowe otrzymają swoje i później dla nich zacznie się okres trudny w pozyskiwaniu środków. Taka est logika i taka jest w pewnym sensie polityka zrównoważonego rozwoju UE, obejmująca w strategii wieloletniej również małe miasta. Zatem w perspektywie kilku lat decyzja o pozostaniu miastem (małym miastem) może być bardzo trafna. Naiwnym trzeba być, aby wierzyć, że wyrównywanie szans w UE będzie tylko i zawsze dotyczyło obszarów wiejskich.
~Izerka 14-03-2013 10:39
A może by Pan Burmistrz Piechowic pochwalił się mieszkańcom, jaką wartość środków unijnych udało mu się pozyskać w czasie jego 2-letniej kadencji?? Ile wniosków unijnych zostało złożonych przez UM Piechowice?? Ile zrealizowano zamówień publicznych i na jaką wartość? Jaka była w tym okresie wartość inwestycji na jednego mieszkańca miasta? Na ten temat nie było ani słowa.Nie było się czym chwalić!!!!!?????. Pan Burmistrz opowiadał jedynie, jak prężnie rozwija się Świeradów i Karpacz ,będąc gminami miejsko -wiejskimi. Co za porównanie!
~mieszczanin 14-03-2013 11:26
patrzcie jacy miastowi a w polu robić nie ma komu.....
~ 14-03-2013 11:34
Cóż jeśli się nie rozumie, że nie chodzi o zmianę "nazwy" a o zmianę zasad funkcjonowania to świadczy to tylko i wyłącznie o braku wiedzy (żeby nie określić tego inaczej). Samodzielność to MOŻLIWOŚĆ działania i pracy na rzecz swojej miejscowości. Samodzielność nie oznacza manny z nieba. Ale najważniejsze są zmiany pieczątek. Ot co.
~MaS 14-03-2013 11:52
A czym różni się samodzielność osiedla od samodzielności wsi? Obydwie jednostki mają swoich radnych w Radzie Miasta (ilościowo nic się nie zmieni), Rady osiedla mogą dokładnie to samo co Rady sołeckie. Wieś nie będzie miała własnego budżetu tylko korzystać będzie z budżetu Gminy. Samodzielność w kwestii decydowania, przedsiębiorczości posiada każdy mieszkaniec, czy to Osiedla czy to wsi. Aby zrealizować inwestycję infrastrukturalną na terenie wsi, Rada Gminy musi znaleźć na to pieniądze (wkład własny) w budżecie Gminy przy aprobacie Rady. Zatem samodzielność nie ma tu nic do rzeczy, bo każdy ją ma, a powstanie wsi w żadnej mierze tego nie powiększy. Pomyłka w pojęciach, nieświadomość tego, o czym się pisze. Ot co.
~x 14-03-2013 12:03
Burmistrz Piechowic ma braki w wiadomościach nie tylko o swoim mieście ale i o regionie Karpacz i Świeradów to gminy miejskie a nie miejsko-wiejskie o liczbie ludności poniżej 5 tys. , Karpacz nie jest uzdrowiskiem i t.p. Lubi pan nauczać wszystkich wokół siebie jak jakiś kaznodzieja, a głupstwa pan opowaida w gazetach i tv,
~Ejnik górą 14-03-2013 12:15
Za poprzednich burmistrzów jakoś udawało sie pozyskiwać środki unijne nawet byliśmy (jak była budowana oczyszczalnia) w czołówce kraju. Tylko obecnemu burmistrzowi przeszkadza że jesteśmy miastem i nic nie potrafi załatwić . Dlatego znalazł wymówkę że to wszystko dlatego ,iż nie jesteśmy wsią.
~chiera 14-03-2013 12:28
co to znaczy wiekszosc!grupa 50 osob!haslo konsultacje a nikt wprost nie powidział,napisał ze bedzie głosowanie
~zainteresowa 14-03-2013 15:05
W konsultacji brało udział 140 osób a nie 50 .Większość czyli 111 osób było na NIE a tylko 27 na TAK.
~JELENI_OGÓR 14-03-2013 16:21
wygląda na to że tylko mieszkańcy Górzynieckiej dzielnicy Piechowic myślą trzeźwo natomiast reszta dała sobie wodę z mózgu zrobić kapitalistycznym świniom, a ci co tak chcą sobie agroturystykę tworzyć mogą się wyprowadzić na jakąś wieś, bo dla czego cała reszta dzielnicy ma ponosić koszty wymiany dokumentów itd tylko dla tego że 1 cz 2-ch chce sobie wysępić dotację na agrotur. ???
~ 14-03-2013 18:30
Pozdrowienia dla Grzesia z Górzyńca od autobusów razem robliśmy w JPBM_ie badź dalej człowiekiem Grześ i nie daj sie :)
~ 14-03-2013 19:41
Reforma wodno ściekowa, przeprowadzona dla dobra miasta oraz obywateli, w jednym ze stowarzyszeń piechowickich dla dobra (jak by inaczej) mieszkańców, członków i obiektu :-), obecne próby przekształcenia miasta w nowy twór, czas pokaże o co naprawdę chodziło tym "uzdrowicielom".
~piechowiczan 14-03-2013 19:49
Kłamca burmistrz który oficjalnie mówi że go nie obowiązują przedwyborcze obietnice razem z panią sekretarz która nie jest mieszkanką Piechowic próbują wcisnąć ciemnotę Piechowiczanom . Nie dajcie się , oni mają w tym własny interes . Chcą mniej pracować a tyle samo zarabiać .Biurokracja jeszcze bardziej będzie rozbudowana . Popatrzcie na budynek urzędu w Piechowicach , on już pęka . Naoglądali się "Rancza " i myślą że u nas to samo będzie . Tylko że w 'Ranczu " faceci z ławeczki pod sklepem wykazują się większą inteligencję i zasadami mo...lnymi niż nasi włodarze .
~górzyniec! 14-03-2013 20:15
wszędzie gminy zabijają się by mieć status miasta bo to prestiż, promocja, droższe działki, inne standardy utrzymania infrastruktury - w piechowicach odwrotnie! pieniądze czekają w unii na współpracę transgraniczną, a piechowice w swoisty sposób rozmieniają na drobne swoje partnerstwa z upicami i demitz, w imię czego? mitycznych pieniędzy, które będą, albo nie będą, o ile tusk będzie rządzić w 2015 roku, a unia da nam kasę, a marszałek będzie z jeleniej, a inne gminy nas nie ubiegną, i będzie na wkłąd własny itp.itd. nie tędy droga! przynajmniej w górzyńcu ludzie pokazali władcom jak jest mądrzej
~Górzyniecki 14-03-2013 20:17
Co wy sobie ludzie myślicie? .. Chcecie zrobić z nas wieś i nic z tego nie otrzymamy? .. Prawda, nasz święty burmistrz oświadczył w dobro dla nas, lecz ile jest w tym prawdy? Nigdy nie wiadomo .. U nas taka zmiana nie przejdzie, nie ma szans !
~xd :) 14-03-2013 20:34
Ciemnogród ten Górzyniec i tyle. A burmistrz rządzi słabo, bo mu poprzedniczka pozaciągała długów na bzdurne inwestycje i teraz trzeba jej kaprysy spłacić. Dzisiaj piechowiczanie pokazali mądrość i zagłosowali na tak. Teraz wszystko w rękach radnych, liczę, że będą mądrzy i zagłosują za. nie ma co z tej sprawy robić polityki. Trzeba pomyśleć odobru całej gminy i o latach przyszłych.
~zainteresowa 14-03-2013 21:07
Ciemnogród ten Górzyniec???Piechowiczanie pokazali nam????Tylko co?To że maja to wszystko w d....!Sama frekfencia w Piechowicach dziś mówi sama za siebie!!!Żenada!
~Górzynianka 14-03-2013 21:23
Mieszkam tu prawie czterdzieści lat i pamiętam czasy gdy byliśmy wsią.!Nie było nic tylko bieda i nędza.Dopiero zaczęło coś się dziać gdy zmieniliśmy status właśnie ze wsi na osiedle,Te dotacje które mieliśmy obiecane to tylko fikcja,właśnie w telewizji widzimy co robią rolnicy-blokują drogi.a UNIA daje coraz mniej pieniędzy na wsie.I to jest smieszne co powiedział BURMISTRZ na spotkaniu:{WYBUDUJE NAM DROGĘ NA BOBROWE SKAŁY"}Panie burmistrzu!!! ludzie mieszkają tu po 60 lat i dłużej i tam nigdy nie byli a główna droga to same dziury gdzie codziennie porusza się setki ludzi.poza tym koszt wymiany dowodu osobistego to nie wszystko-a gdzie prawo jazdy,dow.rej,ubezpieczenia ,konta,banki,legitymacje rencistów i emerytów,notariusze,itp:też PAN opłaci.pozdro
~z jasnogrodu 14-03-2013 21:23
Jakie dobro gminy? Prywaciarzy kieszenie zapełnić.A Górzyniec to nie ciemnogród,potrafi walczyć o swoje. Właśnie burmistrz pokazał swoją siłę w głosowaniu w Górzyńcu brało udział 20% mieszkańców a w Piechowicach zaledwie niecałe 3% w tym z dyscyplinowanymi pracownikami na płacy urzędu.
~:) 14-03-2013 21:50
A dziś głosowanie w Piechowicach. Żałosne ok 100 głosujących, z czego prawie połowa to nauczyciele i urzędnicy. Jakaś dyscyplina?
~MaS 14-03-2013 21:56
Trzeba powiedzieć otwarcie, że żadne większe inwestycje infrastrukturalne nie powstaną, nawet jak będziemy mieli status miejsko-wiejski. Spójrzmy na budżet miasta, jest bardzo skromny, a na obsługę zadłużenia idą znaczące środki. Zatem nie mamy żadnych szans na wkład własny. Nawet gdyby sięgał 20%, przy kwocie 5 mln PLN to milion złotych. Zapomnijcie zwolennicy wsi o chodnikach, ulicach i tego typu inwestycjach. Natomiast będzie można pozyskać pieniądze na "wiejskie potupajki", szydełkowanie, robienie na drutach i plotki (słowa Burmistrza z Górzyńca). Ważne, żeby igrzyska trwały, przed wyborami będziemy mogli za unijne pieniądze festyn zorganizować, piwem uraczyć gawiedź i zebrać poparcie. Oto realna idea przekształcenia miasta w wieś. A ciekawe jak inni w miastach jednak pozyskują środki?
~Górzyniec 14-03-2013 22:05
Pani Gertruda bardziej jednak nadaje się na burmistrza!
~ 14-03-2013 22:06
nigdy nie będę za wsią a jak izydorek taki mądry to niech idzie do kromnowa lub chromca robić sobie turystykę :D mam nadzieje że te zasrane prawo nie przejdzie
~MaS 14-03-2013 22:10
Trzeba powiedzieć otwarcie, że żadne większe inwestycje infrastrukturalne nie powstaną, nawet jak będziemy mieli status miejsko-wiejski. Spójrzmy na budżet miasta, jest bardzo skromny, a na obsługę zadłużenia idą znaczące środki. Zatem nie mamy żadnych szans na wkład własny. Nawet gdyby sięgał 20%, przy kwocie 5 mln PLN to milion złotych. Zapomnijcie zwolennicy wsi o chodnikach, ulicach i tego typu inwestycjach. Natomiast będzie można pozyskać pieniądze na "wiejskie potupajki", szydełkowanie, robienie na drutach i plotki (słowa Burmistrza z Górzyńca). Ważne, żeby igrzyska trwały, przed wyborami będziemy mogli za unijne pieniądze festyn zorganizować, piwem uraczyć gawiedź i zebrać poparcie. Oto realna idea przekształcenia miasta w wieś. A ciekawe jak inni w miastach jednak pozyskują środki?
~MaS 14-03-2013 22:20
Po przekształceniu miasta w gminę wiejsko-miejską zaczną się spory, przepychanki, podchody i inne zabiegi poszczególnych wsi o wsparcie ich potencjalnych klientów przez gminę. Poszczególne wsie będą ze sobą konkurować, bo wiele przedsięwzięć będzie musiało opierać się o gminę i jej budżet. Podjęcie przez Radę uchwały o przekształceniu równać się będzie przyłożeniu ręki do podziałów i skonfliktowania mieszkańców. A tak nawiasem mówiąc, dlaczego szkołom w Jeleniej Górze (wszak to miasto) udaje się pozyskać unijne środki a naszym nie? Ciekawe dlaczego w mieście jednak można?
~sana 14-03-2013 22:49
\"A w Piechowicach prawie połowa to nauczyciele\", bo oni , jak powiedział Burmistrz , zyskają dodatki do pensji i dodatki mieszkaniowe. Natomiast- urzędnicy zdyscyplinowani, wszak jutro można pójść na bruk. Dobrze, że wybory w niedalekiej przyszłości ,zweryfikują tych urzędasów.
~Mk 14-03-2013 23:04
A może mieszkańcy Górzyńca wystąpią z propozycją przyłączenia się do Szklarskiej Poręby? Podniesiemy prestiż naszego osiedla. Piechowiczanie mają nas w nosie!
~Gorzyniec 14-03-2013 23:13
A może z Dolnych Piechowic zrobimy wieś ,tam gdzie mieszka P.Burmistrz ?
~Mk 14-03-2013 23:21
Dobry pomysł! Szkoda , że nie mam krów. Poszłabym wypasać je w rowie koło jego posesji. Ale zawsze można , jak to na wsi, postawić strachy na wróble.
~Górzyniec 15-03-2013 8:33
Burmistrz jak otrzymuje pisma to niech uważniej czyta bo rada osiedla górzyniec nie złożyła wniosku o przekształcenie Górzyńca w wieś tylko poprosiła o rozmowy, żeby mieszkańcy mogli się opowiedzieć czy są za czy przeciw i swoje pokazali .Brawo mieszkańcy Górzyńca!
~ 15-03-2013 8:58
A MOŻE ODWOŁAĆ BURMISTRZA - REFERENDUM Niezadowoleni mieszkancy mogą je zorganizować i to dość szybko. Wystarczy 10% osób uprawnionych do głosowania. To mniej niż liczba mieszkańców Górzyńca, którzy jak widać nie chcą być wsią. Referendum będzie ważne, jeżeli przyjdzie głosować ok. 1200 osób. Burmistrz zostaje odwołany, gdy spośród ważnych głosów więcej będzie za odwołaniem niż przeciw. Może kolejna inicjatywa oddolna. W Michałowicach też nie brakuje przeciwników wsi, a niezadowolonych w mieście też nie brakuje.
~ 15-03-2013 9:00
Obserwując konsultacje w Piechowicach i emocje, które wywołały odnoszę wrazenie, ze miały one na celu jedynie skłócenie społeczeństwa, odwrócenie uwagi od nieudolności, mamienie wirtualnymi pieniędzmi z unii, i przede wszystkim nabicie prywatnej kasy kilku przyjezdnym osadnikom w Michałowicach. Wstyd.
~Górzyniec 15-03-2013 9:29
Przecież burmistrz jest dla społeczeństwa całości a widać reprezentuje tylko garstke i to jeszcze przyjezdnych co mieszkają tylko kilka lat w Piechowicach.Jak najbardziej jestem za ODWOŁANIEM BURMISTRZA i podpisze się pod tym. Na pewno znajdzie się jeszcze sporo osób którzy poprą tą incjatywe.
~ 15-03-2013 9:34
gorzyniec do boju
~Izerka 15-03-2013 10:11
TAK !!!!!!!!! ZA REFERENDUM!!!!!!! Pokażmy , że potrafimy się zjednoczyć. Górzyniec górą!!! Widzę , że mamy bardzo operatywnych radnych górzynieckich.
~ 15-03-2013 10:18
26 marca odbędzie sie sesja rady miasta, mieszkańcy gorzynca powinni licznie przybyc.
~~górzyniec 15-03-2013 10:30
Nas po prostu zmuszacie do przekształcenia się w wieś, żaden oficialny wniosek nie wpłynął od mieszkańca Górzyńca że chce się przekształcic, to urząd nam narzuca.Szkoda ze urząd nie patrzy na dobro ogółu.
~ 15-03-2013 10:39
26 marca odbędzie sie sesja rady miasta, mieszkańcy gorzynca powinni licznie przybyc.
~Górzynianka 15-03-2013 11:07
zwołać referendum i odwołać burmistrza!!!!!!!!!ludzie nie bójcie się i do boju!!!!
~bobrowy 15-03-2013 12:17
http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/kiedy-bedzie-mozna-zorganizowac-referendum-lokalne,44022_0.html
~fanka burmistrza 15-03-2013 17:51
Panie Burmistrzu-przy odwołaniu ,te cztery paniusie z Michałowic co narobiły tyle zamieszania w Piechowicach panu nie pomogą na pewno
~ 15-03-2013 18:05
Piechowiczanie nie popisali się najlepiej na głosowaniu ,ponieważ nie wszyscy byli dobrze poinformowani.Oni twierdzą że dotyczyło to tylko o przekształceniu Górzyńca ,Michałowic,Piastowa i Pakoszowa a niestety zebranie dotyczyło również mieszkańców Piechowic.Szkoda że nie poszli głosować .Teraz pretensje będą mogli mieć tylko do samych siebie.Szkoda że nie walczycie o to co jest ważne dla was.
~Piecho 16-03-2013 11:55
Odwołać burmistrza? I co dalej? Widzicie kogoś odpowiedniego? Macie jakieś propozycje? Nie widzę sensownego człowieka który byłby chętny na to stanowisko. A ci nadający się na burmistrza nie chcą tego "miodu".
~calif 16-03-2013 12:08
haslo burmistrza podczas ostatnich wyborów brzmialo - "Czas na zmiany" Brawo Panie Burmistrzu! szkoda że wtedy nie powiedziałeś jaki zmiany chcesz nam zaserwować...
~- 18-03-2013 14:16
Panie burmistrzu kto wyrzucił 400 tys. zł na plany ka...lizacyjne osiedla Piastów i Pakoszów, które nigdy nie zostaną zrealizowane? Kogo chronicie?
~orgonit 21-03-2013 9:22
Dobre pytanie , kto wyrzucił 400 tys. zł na plany ka...lizacyjne osiedla Piastów i Pakoszów ,tylko ,że nikt na nie nie odpowie .Ale tak naprawdę to przecież Piastów i Pakoszów nadal można nazywać wsią bez konieczności zmian przecież ani tu wody ani ka...lizacji a o gazie można pomarzyć ,1 sklep i ok 4 autobusy do tego psy które chodzą samopas ,Toż to w 90% wieś a te brakujące 10% to rolnicy których nie ma i nigdy nie będzie ,bo młodzi mają to w du...pie a starym już się nie chce .
~ 5-06-2013 3:36
urodzilem sie w Piechowicach i mieszkalem w Gorzyncu przez pierwsze 25 lat mojego zycia zanim wyjechalem z Polaki na stale doUSAi jako57-letni emeryt dalej zyje w Stanach. Myslalem powaznie o powrocie na stare lata do Gorzynca , moze wubudowac jakis dom albo kupic jakis,jednakze po czytaniu wielu Panstwa artykulikow w sieci internetowej zmienilem zdanie i mysle , ze bedzie duzo lepiej dla mnie zostac gdzie jestem. Zalaczam pozdrowienia dla Ludzi z orzynca Jarek S.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group