Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5944
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po jedenaste: nie bij dzieci!

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Piątek, 15 lutego 2008, 8:08
Aktualizacja: 8:08
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Choć według polskiego prawa przemoc wobec najmłodszych jest zabroniona, rzeczniczka praw dziecka apeluje o wprowadzenie całkowitego zakazu stosowania kar cielesnych i poważne restrykcje dla tych, którzy ów zakaz łamią.

Pisze o tym obszernie piątkowy Dziennik. O sprawie mówią parlamentarzyści, którzy ustosunkowują się do wprowadzenia obostrzeń. Platforma Obywatelska opowiada się za wprowadzeniem kar dla rodziców stosujących przemoc wobec dzieci. Inaczej to będzie martwy przepis.

Prawo i Sprawiedliwość chwali ideę, ale ostrzega, że łatwo pogubić się w szczegółach i uznać za przemoc fizyczną ostrzegawczego klapsa, stosowanego jako formę wychowawczą w większości polskich rodzin.

Z kolei lewica stawia na edukację, a nie na represje. W ten sposób w „oświeconym” społeczeństwie, należy skończyć z przyzwoleniem na karcenie najmłodszych siłą.

Gazeta cytuje psychologów, którzy – pomimo ideologicznej otoczki problemu apelują, by zmian w prawie dokonać jak najszybciej. – Bo zaczyna się od klapsa, a kończy na szpitalu – pada konkluzja w Dzienniku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~sindi 15-02-2008 11:36
Nigdy nie bylam zwolenniczka bicia lecz to juz przesada!Dzieci jak i mlodziez czuja sie coraz bardziej bezkarnie.To co sie slyszy i widzi po prostu przekracza ludzkie pojecie.Nie pamietam by dawniej dochodzilo do takich sytuacji jak mord wlasnych rodzicow,czy dziadkow.Juz jest wiele rodzin,gdzie matka boi sie wlasnego syna.Oby tak dalej,gratulacje dla wspanialych pomyslodawcow!!!
~Następny argument... 15-02-2008 12:29
aby dzieci nie mieć w polsce, tylko w innym, bardziej normalnym kraju, gdzie nie ma takich cudownych myśli psychologów. W takim razie może mądrzy psychologowie dadzą receptę, jak porozmawiać z obcym dzieckiem, które porysuje gwoździem auto i Cię opluje, kopnie i ucieknie? Chętnie przeczytam od deski do deski!
~sindi 15-02-2008 14:00
Mysle ze madrzy psychologowie nie zaradza niebawem nic na zachowanie polskiej mlodziezy,bo z pewnoscia wplywu na nia nie bedzie mial juz nikt,nawet tak wyspecjalizowani lekarze!
~manci 15-02-2008 14:08
bić i jeszcze wodą polewac
~Łowca byków 15-02-2008 14:15
Dzisiaj uchwalone zasady wychowawcze dla ogółu dzieci zaprocentują w przyszłości wyrzucaniem na śmietnik nikomu niepotrzebnych starszych ludzi czyt. uchwalających. Starsi będą tylko przeszkadzać na każdym kroku. Po co mają zajmować młodym mieszkanie, jak można ich gdzieś oddać, albo zapędzić do jednego pokoiku o pow. 10 m2. Młode konsumpcyjne społeczeństwo nie ma i nie będzie miało celów przyszłościowych tylko bieżące, więc nie można się spodziewać, że ich zaradność zabezpieczy im przyszłość. Oni żyją chwilą i z dnia na dzień. Brak poszanowania i czci dla najbliższych będzie więc domeną przyszłych pokoleń. Smutne ale prawdziwe. Klaps wychowawczy nawet psa ułoży.
BoaPL 15-02-2008 15:00
Rozumiem ze ustawodawca zniesie tez przy okazji odpowiedzialnosc rodzicow za zachowanie i czyny w ten bezstresowy sposob wychowane latorosle.
~_rymcycymcy____ 15-02-2008 16:28
Dobry rodzic to taki, co to przytuli dziecko jak mu smutno ...ale i przy...oli, jak dziecku za wesoło ;)
~jeż 15-02-2008 17:23
Jakim prawem? i kto ? ubezwłasnowalnia rodziców tj. naturalnych wychowawców, obrońców i gwarantów ekonomicznych podstaw funkcjonowania dziecka.Kto ubiera się w piórka wielkiego i nieomylnego humanisty?! Wszelkie skrajności są zboczeniem a grożby kierowane przeciwko rodzicom -ich ekstremalnym przypadkiem
piipi 15-02-2008 17:59
..tak,tak...ja bylam bita....i co ze mnie ....wyroslo ?
~Do redakcji 15-02-2008 21:11
Już o tym pisaliście niedawno ! Po co się powtarzacie ?
Hava Nagila 16-02-2008 2:59
Tak tak , zluzujcie dzieciakom jak w USA i beda wami dyrygowac w wieku 12 lat !!! A pozniej wam zabiora z szafy shot gun i narozrabiaja w szkole a wy bedziecie odpowiadac za to . Bezstersowo bedziecie odpowiadac . U was w Polsce bicie jest chyba nawet postrzegane jako cecha narodowa ,akurat kosciol nie jest przeciwny dyscyplinowaaniu dzieciakow- chyba ze sie myle . Z harcerskim pozdrowieniem Hava Nagila

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group