Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6064
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po interwencji powstały nowe przejścia dla pieszych

Piątek, 8 lipca 2016, 8:10
Aktualizacja: Sobota, 9 lipca 2016, 8:12
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Po interwencji powstały nowe przejścia dla pieszych
Fot. Użyczone
Po wielu interwencjach i wnioskach złożonych przez Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze pojawiły się dwa nowe przejścia dla pieszych na ulicy Chełmońskiego przed schodami prowadzącymi na Wzgórze Kościuszki. – Razem z mieszkańcami cieszymy się z tego, że przejścia powstały i czekamy tylko na oznakowanie drugiego z nich – mówi Jędrzej Hałatek, prezes stowarzyszenia.

O potrzebie stworzenia przejść dla pieszych w tym miejscu pisaliśmy w maju br. Wówczas dyrektor zarządu dróg i mostów w Jeleniej Górze informował, że „niechętnie i pod presją stworzone zostaną na tej ulicy dwa przejścia: przed jednymi i drugimi schodami prowadzącymi na Wzgórze Kościuszki”. I jak obiecał, tak się stało, ale połowicznie.

- Jak widać na zdjęciach, powstało jedno przejście oznakowane poziomo i pionowo natomiast drugie przejście nie zostało oznakowane. Dlatego zastanawiam się, dlaczego tylko jedno z przejść ma wymalowane tzw. zebry na drodze. Sam sobie tłumaczę, że jest gorąco, taki mamy klimat i jest sezon na malunki. Zapewne w hurtowni już zabrakło białej farby i pracownicy czekają na świeżą dostawę – ironizuje Jędrzej Hałatek, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze.

Zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze zapewnia natomiast, że na drogim przejściu niebawem też pojawi się zebra. – Widocznie firma odnawiająca oznakowanie poziome w mieście ustaliła sobie inny harmonogram prac, ale na pewno w najbliższym czasie dokończy oznakowanie drugiego z przejść. Mieszkańcy muszą się uzbroić w odrobinę cierpliwości – dodaje Piotr Dyła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group