• Czwartek, 14 listopada 2019
  • Godz. 15:16
  • Imieniny: Emila, Judyty, Serafina, Wawrzyńca
  • Czytających: 6427
  • Zalogowanych: 13
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Po dniu św. Floriana. Strażakom – spokojnej służby!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 5 maja 2011, 9:43
Aktualizacja: Piątek, 6 maja 2011, 9:55
Autor: Agrafka
Fot. PSP
Z okazji dnia św. Floriana, czyli patrona strażaków wczoraj w kościele Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu odprawiono uroczystą Mszę Świętą, w której uczestniczyli strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz ochotniczych straży pożarnych.

Uroczystość połączona była z oficjalnym przekazaniem obowiązku kapelana księdzu Grzegorzowi Niwczykow, proboszczowi parafii Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu. Tym samym duchowny został członkiem ochotniczej straży pożarnej i po raz pierwszy założył oficjalnie mundur strażacki. Tę honorową godność ksiądz G. Niwczyk przejął po zmarłym w ubiegłym roku śp. ks. Stanisławie Pagiele, które przez długie lata był strażackim kapelanem i duszpasterzem tego środowiska.

– Wczorajsze obchody skupiały się głównie na modlitwie. Modliliśmy się za nas strażaków, aby zawsze wracał komplet strażaków z akcji i oby tych wyjazdów do pożarów i innych akcji było jak najmniej – powiedział Andrzej Ciosk rzecznik Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ofiara zebrana podczas mszy przekazana zostanie dla strażaka z Kątów Wrocławskich, który niedawno ucierpiał w nieszczęśliwym wypadku. Kiedy jechał na akcję doszło do zderzenia czołowego, w wyniku którego 32-letni funkcjonariusz PSP stracił obie nogi.
Po mszy odbył się okolicznościowy koncert.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka odbędą się 28 maja na stadionie przy ulicy Lubańskiej i połączone będą z nadaniem sztandarów Ochotniczej Straży Pożarnej z fabryki PMPoland. W trakcie otwartych obchodów odbędą się powiatowe zawody pożarnicze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group