Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7209
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po dniach otwartych w „Mechaniku”

Czwartek, 24 marca 2016, 7:41
Aktualizacja: 7:44
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Po dniach otwartych w „Mechaniku”
Fot. ZST Mechanik
Dni Otwarte oraz „Akademia Młodych Techników”, odbyły się w tym tygodniu w Zespole Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze. Do placówki licznie przybyli gimnazjaliści wraz z rodzicami.

Uczniowie gimnazjów z Jeleniej Góry oraz okolicznych powiatów mogli szczegółowo zapoznać się z ofertą edukacyjną „Mechanika” oraz obejrzeć szkołę. W auli zorganizowano „Akademię Młodych Techników”, podczas której zaprezentowali się technicy pojazdów samochodowych, mechatronicy, technicy budownictwa, graficy komputerowi, technicy mechanicy, spedytorzy, technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz elektrycy.

Przygotowano także stanowisko zasadniczej szkoły zawodowej z ofertą edukacyjną. Szczególnym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów cieszyły się stanowiska mechatroników, pracownie odnawialnych źródeł energii oraz stanowisko grafików cyfrowych, gdzie uczniowie mogli obejrzeć, jak działa drukarka 3D.

- Gimnazjaliści z zaciekawieniem uczestniczyli w licznych pokazach i prezentacjach, m.in. modeli samochodów zdalnie sterowanych wykonanych przez uczniów w ramach koła techniczno- mechanicznego, jazdy na gokartach, umiejętności mechatronicznych, przygotowania i obsługi wozu bojowego w ramach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, programowania sterowników PLC, programowania przemienników częstotliwości czy programowania i symulacji obrabiarek CNC – wymieniają organizatorzy.

Wszyscy goście dostali ulotki i foldery z kierunkami kształcenia. Gimnazjaliści, pod opieką uczniów Mechanika, oglądali nowoczesne pracownie i warsztaty szkolne. Specjalnie dla odwiedzających zorganizowano w hali sportowej pokaz cheerleaderek. Zaprezentowano także rower Beach Cruiser, skonstruowany przez ucznia kl. 1 F- Jakuba Ćwikowskiego i nauczyciela ZST „Mechanik”Adriana Sokołowskiego.

W czasie Dni Otwartych ZST „Mechanik” odwiedziło ponad 160 gimnazjalistów i wielu z nich zapowiedziało, że pojawi się w murach tej szkoły we wrześniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group