Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7168
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Statystyki: Po derbach Dolnego Śląska…

Wtorek, 6 stycznia 2009, 15:56
Aktualizacja: 18:54
Autor: Mateusz Banaszak
Statystyki: Po derbach Dolnego Śląska…
Fot. Benny
W podsumowaniu 15 kolejki żeńskiej ligi szczypiorniaka dokonanym przez znany portal sportowy, w gronie najlepszych zawodniczek kolejki znalazły się bohaterki niedzielnego spotkania derbowego , zawodniczki z Lubina – Joanna Obrusiewicz i Jelena Kordic. W tym zestawieniu nie zabrakło również Sabiny Kobzar, która jak podsumowała trenerka „ Pociągnęła grę swojej drużyny”

Joanna Obrusiewicz (lewe rozegranie) zdobywczyni 12 bramek oraz Jelena Kordic (lewe skrzydło) która rzuciła, aż 15 bramek w wygranym spotkaniu przeciwko Carlos Astol Jelenia Góra 29:39, dołączyły do grona najlepszych zawodniczek grających na poszczególnych pozycjach.

W tym zestawieniu , jako jedyna i to na „ławce rezerwowych” (druga w zestawieniu na swojej pozycji) znalazła się młoda zawodniczka Carlosa Sabina Kobzar, która w spotkaniu przeciwko lubiniankom rzuciła osiem bramek i wraz z koleżanką Martą Oreszczuk wyraźnie wyróżniała się na tle swojego zespołu.

Katarzyna Jeż po meczu: „Zawodniczki jakie mogę wyróżnić to min. Marta Gęga, Sabina Kobzar - która w pewnym momencie ładnie pociągnęła grę swojego zespołu , Anna Fursewicz i oczywiście Marta Oreszczuk, która imponowała ambicją i charakterem i chciałabym, żeby młodsze zawodniczki nauczyły się tego od niej”

Dodatkowo, należy wspomnieć że dzięki czterem zdobytym bramkom - Marta Gęga umocniła się w klasyfikacji strzelczyń. Popularna „Gęsia” zdobyła w 15 spotkaniach 107 bramek i zajmuje doskonałą drugą lokatę tuż za Kingą Polenz z Piotrcovi, która wyprzedza Martę o 11 bramek. Wysokie 14 miejsce w tym zestawieniu zajmuje Marta Oreszczuk, która z wynikiem 71 bramek udowadnia, że wiek nie ma dla niej znaczenia, a ambicja i wyznaczony sobie cel potrafią zdziałać wiele.

Wysoko w tym rankingu znajdują się gwiazdy niedzielnego meczu, które zdobytymi bramkami pomogły sobie w uzyskaniu lepszego miejsca w zestawieniu- J.Obrusiewicz - z wynikiem 88 bramek zajmuje piąte miejsce, a Jelena Kordić , która ma na swoim koncie 71 bramek zajmuje 13 pozycję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group