Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8320
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po autobusowej kraksie uczniowie w szpitalu

Czwartek, 3 grudnia 2009, 9:22
Aktualizacja: Sobota, 5 grudnia 2009, 10:56
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Po autobusowej kraksie uczniowie w szpitalu
Fot. Angela
Sześcioro nastolatków trafiło dzisiaj rano do szpitala po tym, jak w autobusie MZK linii nr 9 zawiódł układ kierowniczy i kierowca uderzył w inny pusty autobus stojący w zatoczce w al. Wojska Polskiego.

Do zdarzenia doszło o poranku nieopodal skrzyżowanie z ulicą Matejki. Obecnie trwa jeszcze postępowanie policji w tej sprawie. Ustalane są też obrażenia trójki pasażerów.

– Stałem na światłach przy ulicy Muzealnej jadąc od Piechowic w stronę dworca, kiedy ruszyłem coś przyblokowało kierownicę i uderzyłem prosto w tył stojącego autobusu – mówi pan Krzysztof, kierowca feralnego pojazdu. – Nigdy wcześniej mi się coś takiego nie zdarzyło. Jeżdżę już 25 lat, a w MZK pracuję 12 lat i nigdy nie miałem takiej sytuacji. W wyniku uderzenia jedna dziewczyna, która siedziała przy drzwiach uderzyła o rurkę metalową nosem i rozbiła nos oraz ukruszyła zęba. Własnym transportem do szpitala udało się kilka osób. W sumie pomocy udzielono sześciorgu poszkodowanym.

Jak mówi sierż. sztab. Marcin Drozd z Wydziału Ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze z wstępnych informacji wynika, że w zdarzeniu poszkodowane zostały jeszcze dwie inne nieletnie osoby, dwóch chłopców, którzy jechali do szkoły. O ich obrażeniach nic na razie nie wiadomo.

W najbliższym czasie okaże się też, co było faktyczną przyczyną wypadku .- Zanim podejmiemy decyzję o tym, czy kierowca poniesie konsekwencje czy nie, musimy sprawdzić, co było przyczyną zdarzenia: czy gapiostwo i rutyna kierowcy, czy stan techniczny pojazdu – mówi policjant. - Dopiero na podstawie tych informacji podejmiemy decyzję.

Policjanci przypominają kierowcom, że podczas jazdy powinni wziąć oni pod uwagę wiek i stan techniczny pojazdu, swoje umiejętności oraz aurę, na którą szczególnie należy uważać wieczorem i rano, kiedy jezdnie są oszronione, śliskie i niebezpieczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group