Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10975
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po akcji Znicz: Było dość spokojnie

Poniedziałek, 4 listopada 2013, 12:07
Aktualizacja: 12:09
Autor: 112
Tegoroczna akcja „Znicz„ w Jeleniej Górze i na terenie powiatu jeleniogórskiego minęła dość spokojnie. Od czwartku do niedzieli (3.11.) na naszych drogach doszło do jednego wypadku i osiemnastu kolizji. Policjanci w tych dniach zatrzymali dziesięciu nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Do wypadku doszło 2. listopada około godziny 15.30 w Jeleniej Górze na skrzyżowaniu ul. Wolności i Traugutta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letni kierujący pojazdem marki Chevrolet nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 43-letniemu kierującemu pojazdem marki VW Golf i doszło do czołowego zderzenia. VW siłą uderzenia przesunął się na przeciwległy pas ruchu i uderzył w barierkę. 43-latek trafił do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Na drogach Kotliny Jeleniogórskiej od 31. października do 3. listopada doszło do osiemnastu kolizji. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było nie zachowanie przez kierujących bezpiecznej odległości między pojazdami, nadmierna prędkość. Kilku kierowców nie ustąpiło pierwszeństwa innym.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 10. nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz jednego kierującego, który naruszył sądowy zakaz kierowania. Policjanci w tych dniach skontrolowali 172. kierujących, z czego 109. ukarali mandatami za różne wykroczenia, w szczególności za nadmierną prędkość, nie stosownie się do sygnalizacji świetlnej, rozmowę przez telefon komórkowy w czasie jazdy, a także zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych. W tych dniach policjanci przeprowadzili 280 interwencji i wylegitymowali 817 osób.

1 listopada br. o godz. 8.25 policjanci Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze zatrzymali 49-letniego mieszkańca gminy Mysłakowice, który włamał się do jednej z altanek na terenie ogrodów działkowych przy ul. Legnickiej w Jeleniej Górze. Jego łupem padły dwa śrubokręty i inne drobne przedmioty.

- Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy i funkcjonariusze Straży Granicznej. Dzięki temu nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych jak i drogowych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że tym roku kierujący stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group