Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 7464
Zalogowanych: 25
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Po akcji „Znicz”

Poniedziałek, 4 listopada 2019, 11:30
Aktualizacja: Wtorek, 5 listopada 2019, 6:04
Autor: 112
Powiat: Po akcji „Znicz”
Fot. Archiwum Policji
Na drogach Kotliny Jeleniogórskiej od 31 października do 3 listopada doszło do 25 kolizji. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było nie zachowanie przez kierujących bezpiecznej odległości między pojazdami, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz kilku kierowców nie ustąpiło pierwszeństwa innym.

1 listopada br. około godziny 11.04 w Sosnówce , wg. Wstępnych ustaleń, 50-letni kierujący pojazdem marki Suzuki, na wąskiej ulicy mijając zaparkowany pojazd, najechał na lewą stopę stojącej 17-letniej dziewczynie, która została hospitalizowana. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 5 nietrzeźwych kierujących pojazdami, z których jeden dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Policjanci zatrzymali 5 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę. Kierowcy ci, stracili prawa jazdy na 3 miesiące. W tych dniach policjanci ukarali łącznie mandatami 173 osoby za różne wykroczenia, w tym 88 kierujących za wykroczenia w ruchu drogowym. Ponadto zatrzymali 6 poszukiwanych w celu doprowadzenia ich do aresztu, celem odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy. Dzięki temu nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych jak i drogowych. Kierujący pojazdami stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego. W tych dniach funkcjonariusze obsłużyli blisko 300 interwencji, zarówno domowych, jak i w miejscach publicznych dotyczących między innymi zakłócenia ciszy nocnej czy spożywania alkoholu w miejscu publicznym – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

8
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
4
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
319
Tak, często
12%
Czasami
46%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
4%
Nie, bo mam samochód
30%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, pośmiecili i pojechali
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group