Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7704
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po akcji „Niebezpieczne promile”

Wtorek, 26 czerwca 2018, 14:04
Aktualizacja: 14:10
Autor: 112
Wczoraj (25.06) policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili działania prewencyjne pn. „Niebezpieczne promile”.

Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych.

Podczas kontroli policjanci sprawdzali także: stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

W trakcie prowadzonych działań policjanci przebadali 536 kierujących i zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

- Pierwszego z nich funkcjonariusze zatrzymali około godziny 7.00 na ul. Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze. Był to 45-letni obywatel Ukrainy, który kierował VW. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,2 promila. Drugiego nietrzeźwego kierującego funkcjonariusze zatrzymali około godziny 16.35 w Radomierzu. Było to 40-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który kierował VW mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.
- Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi może kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz kierowania pojazdami na kilka lat oraz wysoka grzywna - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group