Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2873
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po 22 latach odpowie za zabójstwo i gwałt

Sobota, 10 września 2016, 7:45
Autor: V–N
Region: Po 22 latach odpowie za zabójstwo i gwałt
Fot. Archiwum
Prokuratura Okręgowa w Jelenia Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 42– letniemu Janowi G., któremu zarzucono dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Do zdarzenia doszło w nocy z 21 na 22 sierpnia 1993 roku w okolicy Zbylutowa. Sprawcą okazał się 19-letni wówczas Jan G., mieszkaniec pobliskiej miejscowości, a ofiarą przypadkowo spotkana młoda dziewczyna. Do zatrzymania podejrzanego doszło po ponad 22. latach.

- Jan G. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zgwałcenia Ewy P. i złożył wyjaśnienia. Na wniosek Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze miejscowy sąd rejonowy 4 listopada 2015 roku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który następnie mocą decyzji Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze trzykrotnie przedłużono – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

- W trakcie śledztwa Jan G. został poddany badaniom biegłych lekarzy psychiatrów, którzy orzekli, że w chwili popełnienia zarzuconego mu czynu miał pełną zdolność do rozpoznawania ich znaczenia oraz pokierowania swoim postępowaniem. – podkreśla.

- Z uwagi na charakter i okoliczności zarzuconego oskarżonemu czynu, mając na względzie dobro pokrzywdzonej i jej rodziny, prokurator składając w dniu 7 lipca 2016 roku akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze złożył również wniosek o wyłączenie jawności rozprawy głównej w całości – dodaje rzeczniczka.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze termin rozprawy wyznaczył na dzień 12 września 2016 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group