Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9759
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Po 1 stycznia droższe bilety kolejowe

Wtorek, 4 grudnia 2007, 6:56
Aktualizacja: 8:48
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Po 1 stycznia droższe bilety kolejowe
Po 8 grudnia będzie więcej pociągów, ale przed podróżnymi perspektywa podwyżek cen za przejazd
Fot. rylit
Jeśli wzrosną ceny wynajmu lokomotyw przez spółki kolejowe, pasażerowie zapłacą więcej za bilety. Warunki jazdy nie zmienią się na lepsze, ale podróżni będą musieli wysupłać z portfeli 10 procent więcej gotówki niż dotychczas.

Donosi o tym Dziennik w wydaniu wtorkowym. – Wszystko przez PKP Cargo chce znacznie podnieść ceny za wynajem swoich lokomotyw dla dwóch pozostałych spółek – PKP Przewozy Regionalne i PKP Intercity. To oznacza, że przewoźnicy będą musieli wysupłać z budżetu więcej pieniędzy. Przewozy Regionalne – 200 mln zł, a Intercity 50 mln. Te dodatkowe pieniądze ściągną prawdopodobnie z podróżnych – czytamy.

O ile intercity jeleniogórzan nie dotyczą, o tyle zwykłe pociągi jak najbardziej. Od 8 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP. Dzięki dotacji urzędu marszałkowskiego będzie więcej pociągów, między innymi, do Szklarskiej Poręby. Na tej trasie będą jeździły składy ciągnięte przez lokomotywy. Dla pasażerów, dla równowagi przy tej pozytywnej wiadomości, może zaskoczyć inna – za bilet zapłacą drożej. Również i ci, którzy skorzystają z jazdy szynobusami.

PKP Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity na razie negocjują z PKP Cargo. Ale, jak zaznacza Dziennik podwyżka cen jest niemal pewna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group