Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12493
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pływacy MUKP Just Swim w międzynarodowym gronie najlepszych

Piątek, 23 grudnia 2011, 11:52
Aktualizacja: 21:07
Autor: red.
Świdnica: Pływacy MUKP Just Swim w międzynarodowym gronie najlepszych
Fot. archiwum klubu
650 uczestników! Tylu zawodników szkół podstawowych z 40 pływackich klubów, również zagranicznych, zgromadziło się w sobotę 17 grudnia na pływalni OSiR w Świdnicy, aby rywalizować ze sobą w corocznych zmaganiach „Świdnickiej Gwiazdki”.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Pływacki Just Swim Jelenia Góra reprezentowało aż 23 pływaków. Nie da się nie zauważyć, że jeleniogórski klub rośnie w siłę. Duch zespołu dało się odczuć w tak licznej ekipie, który wspaniałym dopingiem wspierał fan klub tworzony przez rodziców. Największy sukces dla Just Swim odnieśli żabkarze. Na dystansie 50m stylem klasycznym Ida Żołędowska, uczennica 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze, z rewelacyjnym rekordem życiowym 48,07 poprawionym o 3 sekundy, zdobyła srebrny medal w rywalizacji 10-letnich dziewcząt, ulegając jedynie doświadczonej zawodniczce z AZS-u AWF-u Wrocław. Do złota zabrakło naprawdę niewiele.

- Ida to bardzo pracowita zawodniczka, na pewno nie osiądzie na laurach, a srebrny medal zmotywuje ją do dalszej, jeszcze cięższej pracy na treningach – ocenia trenerka Idy, Katarzyna Jakubiuk.

Wśród najstarszych chłopców również bardzo dobrze spisał się zawodnik Just Swim Oskar Jędrzejczyk. Na tym samym dystansie, z czasem 40,12 ustanawiając rekord życiowy, zdobył brązowy medal. Nazwisko zobowiązuje. Oskar ma już przetartą ścieżkę. Nazwisko najlepszej w historii polskiej pływaczki, mistrzyni olimpijskiej, świata i Europy, Otylii Jędrzejczak jest znane na całym świecie. Rywalizacja w gronie 12-latków była naprawdę zażarta i o medale nie było łatwo. W rywalizacji 6-klasistów świetnie zaprezentował się także Wojciech Mynarski, bijąc rekordy życiowe plasował się na pozycjach tuż za podium.

Znakomicie w wyścigach 9-latków wypadł Michał Stelmach. Pierwszy raz startując w tak dużych zawodach, ustanawiał swoje „życiówki” w każdym ze startów, zajmując 5 miejsce na 50m stylem dowolnym z czasem 39.50 oraz
7 na 50m stylem grzbietowym - 46.79.

Do medalu nieco zabrakło, ale Michał, zawodnik z bardzo dużym potencjałem, obiecał, że do kolejnych zawodów przygotuje się z jeszcze większym zaangażowaniem w trening – relacjonuje na gorąco trenerka Kasia.

Kinga Dzik wśród 10-letnich dziewcząt, bijąc „życiówkę” z bardzo dobrym rezultatem 39,34, zakończyła niezwykle wyrównany jak zawsze wyścig na 50m stylem dowolnym na 10 pozycji. Nasze pozostałe 10-cio i 11-latki również radziły sobie świetnie. Angelika Banach, Martyna Zawadzka, Dorota Kita, Ada Dojs poprawiając swoje najlepsze życiowe osiągnięcia plasowały się w drugiej dziesiątce w odpowiednich klasyfikacjach stylowych.

Również najmłodsi pływacy z Just Swim pokazali się z bardzo dobrej strony. Najwyżej sklasyfikowany wśród 7-latków został Mikołaj Krawczyk-Demczuk. Mikołaj na 25m grzbietem z czasem 30,07 zajął wysoką 9-tą pozycję. W wyścigach 7-letnich dziewcząt na długość jednego basenu najlepiej z pływaczek Just Swim zaprezentowała się Natalia Stelmaszczyk. Natalia na 25m grzbietem zajęła 13 miejsce z czasem 28,52.

Dla najmłodszych najważniejsze nie były jednak medale, lecz sam udział i start w zawodach. Był to ich debiut w pływackiej rywalizacji z zawodnikami z innych klubów i od razu z sukcesami! Poza Mikołajem i Natalią pierwsze kroki w basenowych zmaganiach stawiali: Monika Kopczyńska, Agata Górka, Alicja Kowalska, Jakub Maślak, Jakub Bartecki, Hania Borzymowska, Jakub Barina, Marcel Mierzwiński, Jakub Żabiński, Katarzyna Knap.

Można powiedzieć, w dosłownym znaczeniu tych słów, że „zostali oni rzuceni od razu na głęboką wodę”. Impreza przez tak dużą liczbę startujących zawodników była długa i wyczerpująca, a niecka pływalni od strony słupków
startowych miała głębokość aż 4m! Dzieci nie miały wcześniej okazji pływać w basenie o takiej głębokości, co było dla nich dodatkową atrakcją i wszyscy dzielnie sobie radzili.

Na szczególną uwagę zasługują Dominika Książek i Antoś Borzykowski, najmłodsi uczestnicy zawodów. Zaledwie sześciolatkowie nie odpuszczali swoim starszym kolegom i koleżankom dotrzymując im pływackiego kroku.

Wszystkich debiutantów kadra trenerska klubu Just Swim postanowiła uhonorować pięknymi, pamiątkowymi dyplomami. W oczekiwaniu na kolejne sukcesy, a starty w Świdnicy wszystkim należą się wielkie gratulacje za osiągnięte wyniki oraz godne i dzielne reprezentowanie barw jeleniogórskiego Klubu Pływackiego Just Swim!

(KJ)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
916
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group