Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6771
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Płyta Marcina Wyrostka nadal na szczycie

Niedziela, 26 września 2010, 8:39
Aktualizacja: 10:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Płyta Marcina Wyrostka nadal na szczycie
Marcin Wyrostek w Teatrze im. Norwida – 24 V 2010.
Fot. TEJO
Pokryta potrójnym złotem i platyną debiutancka płyta Marcina Wyrostka „Magia Del Tango” w dalszym ciągu jest najpopularniejszą płytą w Polsce.

Pochodzący z Jeleniej Góry wirtuoz akordeonu, podziwiany z zapartym tchem przez miliony telewidzów drugiej edycji programu TVN „Mam Talent!”, wciąż na nowo przed melomanami odkrywa akordeon.

Jego album „Magia Del Tango” (2009) nagrany w duecie z zespołem Tango Corazon Quintet zyskał status złotej płyty już w ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży. W pierwszym kwartale br. ten debiutancki krążek, rozchwytany w ilościach ponad 30.000 egzemplarzy, osiągnął status potrójnej złotej i platynowej płyty i nadal cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Marcin Wyrostek urodził się i wychował w Jeleniej Górze, ukończył tu Szkołę Muzyczną pierwszego i drugiego stopnia w klasie akordeonu. Pochodzi z rodziny muzycznej. Jego starsza siostra Daria jest pianistką. Ojciec Zdzisław Wyrostek uczęszczał do szkoły muzycznej, lecz ze względów finansowych przerwał naukę, jednak do dziś zajmuje się amatorsko muzyką. Dziadek grał na grzebieniu. Nawet jego szwagier jest klarnecistą. Od dziesięciu lat Marcin Wyrostek mieszka w Katowicach, gdzie studiował w Akademii Muzycznej, a teraz w niej wykłada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group