Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2218
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Płot w Kopańcu pełen zdjęć – siódma odsłona

Środa, 24 września 2008, 10:19
Aktualizacja: 10:22
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Płot w Kopańcu pełen zdjęć – siódma odsłona
Fot. Organizator
Już 5 października po raz siódmy artyści fotograficy związani z ziemią jeleniogórską, choć niekoniecznie stąd pochodzący, podzielą się ze wszystkimi swoimi nowymi fotografiami eksponowanymi w miejscu nietypowym, bo w galerii „Na Płocie Sołtysa”.

- Nas nie będzie, wsi może też nie będzie, ale fotografia zostanie – tak jedna ze starszych mieszkanek Kopańca utwierdza nas w tym, to co robimy, ma sens – pisze Jacek Jaśko, „dusza” całego przedsięwzięcia.

Trzy lata po powstaniu płotowej galerii na kopanieckim ogrodzeniu zawisło ponad 1000 prac fotografów z Kopańca, Wrocławia, Szczawna-Zdroju i Berlina, Warszawy i Jeleniej Góry. Wystawa ma na swoim koncie już pierwsze „tournee” do Skierniewic. Pomysł znany jest w Niemczech i Francji.

Co tym razem pokażą Jerzy Almonkari, Adam Bończa-Pióro, Jacek Jaśko, Andrzej Jędrocha, Wojciech Miatkowski i Ellen Roehner? Na Płocie Sołtysa i na zabytkowych słupach ogłoszeniowych zobaczymy wystawę pod hasłem "Odwiedziny". Będzie część projektu Jelenia Góra. Pamięć Miasta, którego pretekstem jest obchodzone właśnie 900-lecie stolicy Kotliny Jeleniogórskiej.Pojawi się też nawiązanie do XV Biennale Fotografii Górskiej.

Wydarzeniem towarzyszącym jest ekspozycja: Dziennik Podróżny. Fotografie. Andrzeja Jerzego Lecha. Można je zobaczyć w Galerii Domowej w Kopańcu 115 od października do grudnia 2008 roku.
Do Kopańca przyjedźcie już 5 października o godz. 13.30. Wernisaż pod chmurką zostanie uwieczniony wspólną fotografią.

Nowości z działań kopanieckiej grupy twórczej można śledzić na stronie internetowej: http://dom-spotkan-kopaniec.pl

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group