Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 6151
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Płonęły hektary nieużytków

Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 15:25
Aktualizacja: 15:26
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Płonęły hektary nieużytków
Fot. .....
Tylko w weekend strażacy z powiatu jeleniogórskiego gasili kilkanaście pożarów nieużytków. Trawy paliły się m.in. w Jeleniej Górze, Sosnówce, Podgórzynie, Siedlęcinie i Jeżowie Sudeckim. Ogień doszczętnie strawił dwie altany działkowe. W Karpaczu płonął las. Na szczęście nie ucierpiał nikt.

Dzisiaj przed godziną ósmą strażacy gasili nieużytki ulicy Zielonej – Struga, gdzie płomienie pojawiły się w okolicy transformatora. O 4.22 w nocy w Kowarach spłonęła cała drewniana altana. Półtorej godziny wcześniej ktoś podpalił 5 m kw. drewnianych belek w Kowarach przy ulicy Kamiennogórskiej, a o godzinie 1.12 paliły się nieużytki przy ulicy Zamkowej.

W minioną niedzielę strażacy gasili nieużytki w Jeżowie Sudeckim przy ulicy Leszczynowej, w Podgórzynie i w Karpaczu przy ulicy Myśliwskiej. W sobotę (24.04) spłonęło 0,5 ha nieużytków w Sosnówce, 0,5 ha i 0,8 ha traw przy ulicy Wiejskiej oraz Małcużyńskiego w Jeleniej Górze. Przy ulicy Zgorzeleckiej natomiast od płonących traw zapiała się drewniana altana, która przed przyjazdem strażaków doszczętnie spłonęła.

W Piechowicach płonęło kolejne pół ha traw nieopodal stacji uzdatniania wody. W piątek paliły się trawy w Siedlęcinie, w Jeleniej Górze przy ulicy Wolności oraz hektar lasu w Karpaczu.

Strażacy przypominają, że wypalanie traw jest zabronione prawem. - Podczas wypalania traw istnieje bardzo duże niebezpieczeństwo dla samego podpalacza. Pokazuje to ostatni przypadek z kraju z okolic Gryfic, gdzie osoba, która wypalała nieużytki doznała śmiertelnych poparzeń i przepłaciła to życiem – mówi asp. sztab. Maciej Górzycki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group