Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6632
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Platforma alarmuje

Czwartek, 29 sierpnia 2019, 7:46
Aktualizacja: Sobota, 31 sierpnia 2019, 12:59
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Platforma alarmuje
Fot. Przemek Kaczałko
Kotlina Jeleniogórska może być odcięta komunikacyjnie na półtora roku – alarmują politycy Platformy Obywatelskiej, którzy na konferencji prasowej w biurze poselskim Zofii Czernow poinformowali o planach PKP PLK dotyczących remontu tunelu między Janowicami Wielkimi a Trzcińskiem.

Kandydatka nr 2 na liście partii Grzegorza Schetyny do Sejmu, mówiła m.in. o połączeniach kolejowych - w tym skróceniu przejazdu do Wrocławia do jednej godziny, dzięki ominięciu Wałbrzycha, a także o planowanych pracach w tunelu w Rudawach Janowickich.

Dowiedzieliśmy się, że grozi nam zamknięcie linii kolejowej na półtora roku. Nie można do tego dopuścić - grzmi Zofia Czernow, która obarcza winą obecny rząd. - Na półtora roku chcą zamknąć tunel dla pociągów - nie wyobrażam sobie tego - wtórował Jerzy Pokój, kandydat "Koalicji Obywatelskiej" do Senatu.

Z. Czernow mówiła też o przywróceniu połączeń kolejowych do Lwówka Śląskiego, Świeradowa Zdroju, a także do Karpacza.

Idziemy z hasłem otwarcia komunikacyjnego Kotliny Jeleniogórskiej na Polskę, Europę - mówiła Zofia Czernow, posłanka PO, której zdaniem wykluczenie komunikacyjne naszego regionu narasta. - Widzimy jakie problemy są z dojazdem do Wrocławia. Droga S3 jest bardzo potrzebna, ale nie rozwiązuje problemów Kotliny Jeleniogórskiej - dodała przedstawicielka Platformy Obywatelskiej.

Politycy PO podczas konferencji mówili też o potrzebie budowy obwodnicy drogowej Chmielenia, Pasiecznika, Biedrzychowic, czy Szklarskiej Poręby. Zdaniem Zofii Czernow, komitet KO powinien uzyskać 7 mandatów do Sejmu, w okręgu legnicko-jeleniogórskim.

Jednocześnie kandydaci zapowiadają manifestacje pod Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze, od poniedziałku (2.09) o godz. 20:00.

Twoja reakcja na artykuł?

15
24%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
6%
Nudzi
5
8%
Smuci
9
15%
Złości
29
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (99)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group