Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8043
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KAMIENNA GÓRA: Plastikowy nożownik?

Piątek, 5 lutego 2010, 9:29
Aktualizacja: 9:32
Autor: TEJO
KAMIENNA GÓRA: Plastikowy nożownik?
Fot. Policja
Zatrzymany przez policję 32–letni mieszkaniec Marciszowa napadł w Kamiennej Górze na sprzedawczynię w sklepie i mieszkankę. Terroryzując kobiety nożem ukradł im pieniądze i telefon. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

O styczniowych zdarzeniach informuje Waldemar Oszmian, oficer prasowy policji z Kamiennej Góry. Zatrzymany przestępca o kryminalnej przeszłości (jesienią wyszedł z więzienia) napadł w styczniu na ekspedientkę w sklepie. Poszkodowana zapamiętała, że bandyta miał duży prawdziwy nóż, którym ją sterroryzował. Ukradł 1100 złotych.

Przestępca szybko wydał pieniądze i kilka dni później w biały dzień podszedł od tyłu do nieznanej kobiety. Według ofiary przyłożył jej nóż do gardła. Zażądał portfela oraz telefonu komórkowego, po czym oddalił się.

Policja z początku wytypowała jako sprawcę innego mężczyznę, ale – dzięki pracy operacyjnej – po nitce do kłębka ustaliła prawdziwego sprawcę przestępstw. Zatrzymany przyznał się do zastraszenia sprzedawczyni nożem, tyle że… plastikowym, dziecięcą zabawką. Nie przyznał się do użycia noża podczas drugiego napadu. Tak czy owak – został na trzy miesiące tymczasowo aresztowany. W celi może spędzić nawet do 15 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group