Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10588
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Plany inwestycje Jeżowa Sudeckiego na ten rok

Piątek, 2 stycznia 2015, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: Mea
Jeżów Sudecki: Plany inwestycje Jeżowa Sudeckiego na ten rok
Fot. Archiwum
Dokończenie budowy wodociągu w Czernicy, modernizacja pompowni w Siedlęcinie, budowa chodnika w Dziwiszowie, przebudowa drogi gminnej w górnym Dziwiszowie, projekty: sieci kanalizacji na obrzeżach Jeżowa Sudeckiego czy też rozbudowy i modernizacji Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim – to część z planów na 2015 r.

Na inwestycje w 2015 r. w gminie planują wydać w tym roku ponad 6 mln 600 tys. zł (z dotacji oraz środków własnych).

- Musimy dokończyć budowę wodociągu w Czernicy, która rozpoczęła się w 2014 r. Wybudowana zostanie również stacja uzdatniania wody oraz przyłącza. Całość inwestycji kosztuje prawie 4 mln zł, a na drugi etap przewidziano ponad 2 mln 600 tys. - mówi Marta Kędziorek, skarbnik Gminy Jeżów Sudecki.
Konieczna jest modernizacja przepompowni i stacji uzdatniania wody w Siedlęcinie. Inwestycja ma kosztować ok. 310 tys. zł. Umowa jest już podpisana z wykonawcą, który prace rozpocznie na wiosnę.

- Planujemy zaprojektowanie również sieci kanalizacji i wodociągów dla nowych osiedli w Jeżowie Sudeckim, od strony Jeleniej Góry i Czernicy, które są na obrzeżach tej miejscowości i nie mogły zostać podpięte przy poprzedniej budowie sieci. Projekt ma kosztować ok. 100 tys. zł, a na budowę chcemy pozyskać środki unijne – mówi pani skarbnik.

Przy ciągu ruchliwej drodze wojewódzkiej, biegnącej przez cały Dziwiszów powstanie chodnik. Inwestycja ma być realizowana od nowego roku wraz z Urzędem Województwa Dolnośląskiego, przy okazji remontu tej drogi. Wkład gminy w budowę ciągu pieszego wyniesie 3 mln zł, wypłacane po 1 mln zł co roku.

- Ponadto przebudowana zostanie droga gminna w górnym Dziwiszowie, która służy jako objazd Kapeli. Koszt to 2 mln 60 tys. zł, z czego 50 proc. wyniesie dotacja z Urzędu Województwa Dolnośląskiego. Chcemy wykonać też projekty przebudowy ul. Leszczynowej i ul. Wrzosowej w Jeżowie Sudeckim oraz pobocznej drogi w Siedlęcinie – wymienia Marta Kędziorek.

Również oświata doczekała się planów projektowych. Modernizacji i rozbudowy wymaga Szkoła Podstawowa w Jeżowie Sudeckim. Sam projekt wyniesie 100 tys. zł. Na etapie projektowania jest też budowa orlika w Siedlęcinie, którego koszt to 50 tys. zł. Na inwestycje gmina będzie składać wnioski o dotacje unijne oraz wojewódzkie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group