Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5626
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Plantator "maryhy" pod kluczem

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 24 maja 2007, 13:35
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
150 tysięcy złotych to czarnorynkowa wartość narkotyków wyprodukowanych na bazie wyhodowanych na nielegalnej uprawie konopi indyjskiej.

Policjanci ujawnili potężną plantację ziela konopi indyjskiej w budynku jednorodzinnym w Jeleniej Górze. Zatrzymano 36-letniego mężczyznę, który najpewniej odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz za prowadzenie uprawy.

Pomieszczenia, w którym uprawiano „ziółka”, były zamaskowane. Plantację wyposażono w nowoczesne oprzyrządowanie: właściciel zainstalował, między innymi, urządzenie sterujące ogrzewaniem, światłem oraz wentylacją i wilgotnością, które są pożądane do właściwego wzrostu roślin.

W poszczególnych pomieszczeniach znajdowały się lampy sodowe, regulatory temperatury wilgotności, przewody nawadniające do poszczególnych procesów wzrostu ziela. Ponadto funkcjonariusze znaleźli magazyn, gdzie składowane były łodygi ziela konopi, z których konfekcjonowano marihuanę.

– Policjanci łącznie zabezpieczyli blisko 20 kg marihuany, z której można wyprodukować ponad 10 tys. działek o wartości czarnorynkowej blisko 150 tys. zł – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Do tego zatrzymano także wagę do konfekcjonowania, zawilgocone pozostałości suszu konopi o wadze blisko 10 kg, 3 worki oskubanych łodyg, 6 roślin konopi w doniczce z glebą i resztami roślin o powierzchni 22 metrów kwadratowych oraz urządzenia sterujące uprawą.

Właściciel nietypowej hodowli trafił do policyjnej izby zatrzymań. Za posiadanie i uprawę marihuany grozi mu kara do pięciu lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa. Trwa śledztwo prowadzone przez jeleniogórską dochodzeniówkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group