Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5613
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Planowali targi turystyczne i ich promocję w Euroregionie

Czwartek, 21 listopada 2013, 9:22
Aktualizacja: 9:26
Autor: Mea
Powiat: Planowali targi turystyczne i ich promocję w Euroregionie
Fot. Archiwum Starostwal
W siedzibie Euroregionu Nysa w Libercu odbyło się we wtorek (19.11.) partnerskie spotkanie trzech organizatorów Targów Turystycznych, w tym Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze. Targi: Konventa w Lobau (Niemcy), Euroregiontour w Jabloncu nad Nysą (Czechy) oraz Tourtec w Jeleniej Górze (Polska) odbędą się w przyszłym roku na terenie Euroregionu Nysa.

Tematem spotkania były przygotowania do organizacji i promocji targów turystycznych. Podczas dyskusji wypracowywano system promocji targów w krajach Euroregionu Nysa.

- Powiat jeleniogórski będzie informował regionalnych wystawców o możliwości uczestniczenia w targach u naszych partnerów z Euroregionu Nysa. Od 20 do 22 marca 2014 targi turystyczne będą trwały w Jabloncu, od 26 do 27 kwietnia w Lobau i tradycyjnie od 9 do 10 maja w Jeleniej Górze. Z kolei partnerzy z Niemiec i Czech będą zachęcać firmy z branży turystycznej do uczestniczenia w jeleniogórskich targach Tourtec, których organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze – mówiła Karolina Marczewska z Wydziału Promocji Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Organizatorzy wymienili się doświadczeniami na temat programu targów. - Chodzi nie tylko o prezentację regionalnych gestorów turystki, zespołów artystycznych czy pokazów kulinarnych, ale również na przykład o seminaria o rozwoju turystyki na pograniczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group