Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 1968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Plan dla Łomnickiej – do wglądu

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 lipca 2018, 7:17
Aktualizacja: Czwartek, 12 lipca 2018, 8:10
Autor: UM
Dzisiaj (11.07) wyłożono do publicznej wiadomości plan przestrzennego zagospodarowania w obszarze ulicy Łomnickiej w Jeleniej Górze. Mieszkańcy mogą się z tym dokumentem zapoznawać do 27 lipca. Wnioski i uwagi do planu można składać w Wydziale Architektury Urzędu Miasta w Jeleniej Górze do 13. sierpnia.
- Plany porządkują na dłuższy czas możliwości inwestowania w określonym obszarze – wyjaśnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta, któremu m.in. podlega przygotowujący je Wydział Architektury. A wyłożenie do publicznego wglądu jest jednym z elementów konsultacji obywatelskiej.

Każdy kto chce, może mieć wpływ na jego ostateczny kształt. Ostatecznie plan w formule uchwały przyjmuje Rada Miejska, ale głos bezpośrednio zainteresowanych mieszkańców jest zawsze wysłuchiwany.

- Właśnie wyłożyliśmy plan dla ulicy Łomnickiej. Każdy może się z nim zapoznać w godzinach pracy urzędu w Wydziale Architektury, a w dniach wolnych od pracy – w siedzibie Straży Miejskiej. Chodzi nam o to, by dostępność planu w dyskusji była pełna, także dla intensywnie zajętych zawodowo – mówi Jerzy Łużniak.

Plan zagospodarowania, a precyzyjnie „miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego” nie informuje o szczegółach najbliższych inwestycji, ale wytycza ramy możliwości inwestycyjnych – wskazuje tereny możliwej zabudowy mieszkaniowej, wytwórczej, pasy drogowe, czy wysokość dozwolonej zabudowy. Obowiązuje z reguły kilkanaście lat, więc tym bardziej musimy go poważnie potraktować. Poprzedni plan dla tego obszaru został uchwalony w 1998 roku, dwie dekady temu – wymagał odświeżenia z kilku powodów, m.in. dlatego, że jego zapisy były bardzo restrykcyjne. Projekt tego planu jest dla mieszkańców i inwestorów zdecydowanie bardziej otwarty i dopuszcza wiele działań, które w poprzednim były eliminowane z góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ping-pong 11-07-2018 8:57
Łużniak Łużniak Łużniak. Zawiła skoczył gdzieś w czasoprzestrzeń?
~ 11-07-2018 10:35
A sam remont obiecywany już od kilku lat nawierzchni ulicy Łomnickiej, która wygląda jakby została zbombardowana bombami kasetowymi to kiedy???Odcinek od przejazdu kolejowego w kierunku Łomnicy miał być wyremontowany do końca 2016 roku, a już jest druga połowa 2018?!
~Anonim+ 11-07-2018 14:21
Pewne osiedle we Wrocławiu wybudowano na terenach zalewowych (bo tanio!), zatem ten sam błąd musimy popełnić przy wspomnianej ulicy?
~taaa 11-07-2018 21:10
co to znaczy "zbyt restrykcyjny"? może jakieś szczegóły? może był najtańszy i do d... ; ale w końcu płaci za plany podatnik;
~maciek78 16-07-2018 9:17
w planie zagospodarowania planują zabrać dzieciom plac zabaw i boisko w środku osiedla i w tym miejscu wybudować 4 piętrowe bloki. poroniony pomysł, podziękujemy im przy wyborach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group