Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3871
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plan dla Łomnickiej – do wglądu

Środa, 11 lipca 2018, 7:17
Aktualizacja: Czwartek, 12 lipca 2018, 8:10
Autor: UM
Dzisiaj (11.07) wyłożono do publicznej wiadomości plan przestrzennego zagospodarowania w obszarze ulicy Łomnickiej w Jeleniej Górze. Mieszkańcy mogą się z tym dokumentem zapoznawać do 27 lipca. Wnioski i uwagi do planu można składać w Wydziale Architektury Urzędu Miasta w Jeleniej Górze do 13. sierpnia.
- Plany porządkują na dłuższy czas możliwości inwestowania w określonym obszarze – wyjaśnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta, któremu m.in. podlega przygotowujący je Wydział Architektury. A wyłożenie do publicznego wglądu jest jednym z elementów konsultacji obywatelskiej.

Każdy kto chce, może mieć wpływ na jego ostateczny kształt. Ostatecznie plan w formule uchwały przyjmuje Rada Miejska, ale głos bezpośrednio zainteresowanych mieszkańców jest zawsze wysłuchiwany.

- Właśnie wyłożyliśmy plan dla ulicy Łomnickiej. Każdy może się z nim zapoznać w godzinach pracy urzędu w Wydziale Architektury, a w dniach wolnych od pracy – w siedzibie Straży Miejskiej. Chodzi nam o to, by dostępność planu w dyskusji była pełna, także dla intensywnie zajętych zawodowo – mówi Jerzy Łużniak.

Plan zagospodarowania, a precyzyjnie „miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego” nie informuje o szczegółach najbliższych inwestycji, ale wytycza ramy możliwości inwestycyjnych – wskazuje tereny możliwej zabudowy mieszkaniowej, wytwórczej, pasy drogowe, czy wysokość dozwolonej zabudowy. Obowiązuje z reguły kilkanaście lat, więc tym bardziej musimy go poważnie potraktować. Poprzedni plan dla tego obszaru został uchwalony w 1998 roku, dwie dekady temu – wymagał odświeżenia z kilku powodów, m.in. dlatego, że jego zapisy były bardzo restrykcyjne. Projekt tego planu jest dla mieszkańców i inwestorów zdecydowanie bardziej otwarty i dopuszcza wiele działań, które w poprzednim były eliminowane z góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
72
Tak
76%
Nie
14%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group