Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3600
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plac zabaw w Sobieszowie ponownie otwarty

Sobota, 9 sierpnia 2014, 7:34
Aktualizacja: Niedziela, 10 sierpnia 2014, 8:17
Autor: Angela
Jelenia Góra: Plac zabaw w Sobieszowie ponownie otwarty
Fot. AP
Od wczoraj (08.08) mali mieszkańcy Sobieszowa mogą ponownie korzystać z „radosnego placu zabaw” przy Zespole Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie. Od maja br. był on nieczynny przez dziurę, która powstała pod ułożonymi puzzlami. – Dokonany został odbiór techniczny placu zabaw po remoncie gwarancyjnym. Plac jest bezpieczny i mogą z niego korzystać dzieci – mówi Zbigniew Stępień, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 5 w Jeleniej Górze.

Jak pisaliśmy w lipcu br. w artykule „Na placu zabaw przy 15 nie ma komu zasypać dziury”, ten plac zabaw w Sobieszowie został wybudowany w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła” na terenie, gdzie kiedyś było szambo czy zbiornik wody. Po ulewnym deszczu w maju br. dwie płyty strefy bezpiecznej przy równoważni zapadły się.

Wówczas podjęta została decyzja o zamknięciu placu zabaw, bo nie wiadomo było, jak rozległe są uszkodzenia pod nawierzchnią. Plac miał 5-letnią gwarancję, ale wykonawca uchylał się od naprawy w ramach gwarancji, a szkoła nie chciała sama podjąć się prac by nie stracić gwarancji. Ostatecznie po kilku rozmowach i spotkaniach m.in. przedstawicieli Urzędu Miasta z wykonawcą, plac został naprawiony, a wczoraj po godz. 14.00 otwarty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group