Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6950
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plac zabaw w Sobieszowie nie dla dzieci

Czwartek, 3 lipca 2014, 11:39
Aktualizacja: 11:41
Autor: Angela/ AP
Jelenia Góra: Plac zabaw w Sobieszowie nie dla dzieci
Fot. AP
Zerwane łańcuchy huśtawek, wystające pręty, spróchniała i skorodowana konstrukcja, szkło po stłuczonych butelkach i niedopałki papierosów, psie odchody na trawniku i w piaskownicy, wulgarne napisy, uszkodzone kosze – to obraz placu zabaw przy ulicy Dembowskiego w Sobieszowie. O kontrolę, posprzątanie placu i naprawę urządzeń na ostatniej sesji wnioskował w interpelacji radny Janusz Wojtas.
Jak mówią mieszkańcy Sobieszowa, nieopodal placu zabaw są kamery, ale zasłonięte… konarami drzew. To zachęca do przebywania tu grup młodzieży i osób raczących się tanimi winami.

- Zazwyczaj chodzę z moimi dziećmi na plac zabaw przy szkole podstawowej, ale tamten plac w tej chwili jest w remoncie – mówi pani Karina. - Dzisiaj z maluchami przyszłam tu i to co zobaczyłam zmroziło mi krew w żyłach. Urządzenia są zdewastowane, a plac od dawna nie był sprzątany. Z boku na terenie placu jest sterta śmieci i złomu. Kto pozwala, aby na miejskim terenie robić sobie magazyn? - pyta mieszkanka Sobieszowa.

Inni rodzice podkreślają, że zdewastowane urządzenia zagrażają zdrowiu i życiu dzieci.
- Zerwane zostały łańcuchy huśtawek, ze zniszczonych innych sprzętów wystające pręty – wymieniają. – Na placu jest też szkło po stłuczonych butelkach, a na trawnikach i w piaskownicy są psie odchody. Do tego wandale wymalowali wulgarne napisy i zniszczyli kosze na śmieci. Poza tym wszystkim brakuje tablicy informacyjnej o zakazie wprowadzania psów i spożywania alkoholu. Taka sytuacja trwa od dawna. Nic nie robią ci, którzy powinni zapewnić dzieciom bezpieczeństwo – dodają mieszkańcy.

Wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużnik zapewnia, że wszystkie place zabaw przechodzą przegląd co roku na wiosnę, a zniszczone sprzęty są naprawiane. – Tak musiało być i na tym placu, ale skoro wandale znów zdewastowali to miejsce zlecę jego kontrolę i ewentualne naprawy i porządki – mówi zastępca prezydenta J. Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group