Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 3105
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pisali po murach – wpadli dzięki monitoringowi i strażnikom

Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 11:29
Aktualizacja: 15:43
Autor: Angela
Jelenia Góra: Pisali po murach – wpadli dzięki monitoringowi i strażnikom
Fot. Straż Miejska w Jeleniej Górze
Pod osłoną nocy czuli się zupełnie bezkarni, teraz grozi im do pięciu lat więzienia– mowa o trzech wandalach, którzy w nocy z soboty na niedzielę (7–8.01) przeszli ulicami Jeleniej Góry, na których w ponad 30 miejscach porysowali elewacje budynków. Wpadli dzięki miejskiemu monitoringowi i czujności strażników miejskich.

Kiedy strażnicy miejscy dojechali na miejsce, jeden z trzech sprawców uciekł. Dwóch pozostałych wandali zostało zatrzymanych, w tym jeden z nich na gorącym uczynku, kiedy pisał po szybie budki telefonicznej przy placu kard. Wyszyńskiego.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Jeleniej Góry w wieku 16 i 21 lat. Obaj byli pijani. Po przebadaniu okazało się, że starszy ma ponad 1,5 a młodszy ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeden z nich zobowiązał się do ustalenia i podania danych osobowych trzeciego sprawcy, bo jak powiedział, chodzi z nim do szkoły. 16 - latek po złożeniu wyjaśnień został odebrany przez matkę.

- Dawno nie spotkaliśmy się z tak zuchwałą działalnością wandali i to pod okiem kamer – mówi Artur Wilimek, rzecznik prasowy jeleniogórskiej Straży Miejskiej. Tylko dzięki sprawnemu działaniu obsługi monitoringu miejskiego udało się przez cały czas śledzić wandali i skierować tam patrol, który skutecznie zainterweniował. Warunkiem dalszego skutecznego działania, które doprowadzi do ukarania sprawców jest zgłoszenie szkody przez właścicieli lub zarządców nieruchomości. Bez oficjalnego zawiadomienia, wandale pozostaną bezkarni – podkreśla rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Strażnicy sporządzili dokumentację fotograficzną miejsc, w których dokonano zniszczeń. Jest ich ponad trzydzieści.

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group