Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5661
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: PiS nie chce firmować działań rady powiatu

Środa, 8 lipca 2009, 18:34
Aktualizacja: 18:34
Autor: Ania
Była burmistrz Karpacza, radna Elżbieta Sadlak nie jest już w klubie PiS. Pozostali zwolennicy J. Kaczyńskiego w radzie postanowili zrezygnować z pełnienia funkcji w komisjach powiatu jeleniogórskiego.

Jest to dalszy ciąg sprawy dotyczącej niezwołania przez przewodniczącego, Zbigniewa Jakiela sesji nadzwyczajnej dotyczącej prywatyzacji szpitala „Bukowiec”.

– Uważamy, że cena sprzedaży tej placówki medycznej była zbyt niska. Możemy się mylić, ale swoje spostrzeżenia chcieliśmy przedstawić na radzie, żeby je zapisano i wpisano w protokół. Niestety nie pomogła nawet interwencja wojewody. Jedyną drogą do egzekwowania prawa jest więc rezygnacja z pełnienia funkcji w komisjach. – mówi Eugeniusz Kleśta, przewodniczący Klubu PiS.

Decyzja ta nie podoba się jednak pozostałym radnym. Marek Mikrut, zastępca przewodniczącego Radny Powiatu uważa, że w ten sposób koledzy z Klubu PiS unikają pracy i zrzucają ją na innych.

– Rozumiem frustrację i nawet zgadzam się z niektórymi poglądami radnych z Klubu PiS, ale uważam, że rezygnacja z pełnienia funkcji w komisjach nie jest dobrą drogą do egzekwowania swoich praw – mówi Marek Mikrut.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group