Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6742
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piraci pędzili przy szkołach ponad setką

Czwartek, 12 marca 2015, 15:45
Aktualizacja: Piątek, 13 marca 2015, 7:34
Autor: Angela
Jelenia Góra: Piraci pędzili przy szkołach ponad setką
Fot. SM
Dwóch kierowców przejeżdżających koło jeleniogórskich szkół podstawowych przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h! Zarejestrował ich fotoradar straży miejskiej. Jeleniogórzanom grożą mandaty w wysokości 500 zł i do dziesięciu punktów karnych.

Miejsca pomiaru za pomocą fotoradaru będącego w posiadaniu jeleniogórskich strażników miejskich, są ściśle ustalane z Komendą Miejską Policji w Jeleniej Górze. M.in. w marcu br. strażnicy sprawdzali, jak zachowują się kierowcy przy szkołach. Wyniki przerażają.

- Kierowca mercedesa, który przejeżdżał ulicą Sudecką przy Szkole Podstawowej nr 7 miał na liczniku 102 km/h, a kierowca forda zarejestrowany fotoradarem przy ulicy Cieplickiej przy Szkole Podstawowej nr 6 – 105 km/h – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Kierowcy nie zwolnili nawet przy znakach informujących o przejściach dla pieszych, z których korzystają również dzieci. Strażnicy zapowiadają kolejne kontrole przy szkołach i zapowiadają, że dla piratów drogowych nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (93)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group