Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7231
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Piotruś Pan” w cyklu “Helios na scenie”

Sobota, 21 października 2017, 7:28
Aktualizacja: Niedziela, 22 października 2017, 4:22
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Piotruś Pan” w cyklu “Helios na scenie”
Fot. Archiwum kina Helios
W poniedziałek (23.10) o godz. 18.30 w kinie Helios, w ramach cyklu “Helios na scenie”, rozpocznie się retransmisja widowiska “Piotruś Pan” (z polskimi napisami/lektorem) w reż. Sally Cookson z National Theatre w Londynie. Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD. Czas trwania ok. 3 godzin.

Piotruś Pan (Paul Hilton), przywódca Zagubionych Chłopców, traci swój cień. Wendy (Madeleine Worrall) pomaga mu ponownie się z nim połączyć. W podziękowaniu za tę przysługę zostaje zaproszona do Nibylandii, gdzie pojawiają się: wróżka Dzwoneczek, indiańska księżniczka Tygrysia Lilia i mściwy pirat Kapitan Hook (Anna Francolini).

Widowisko powstało na podstawie sztuki powieściopisarza i dramaturga Sir Jamesa Matthew Barriego (1860–1937). Ten szkocki baronet w 1904 wystawił sztukę “Piotruś Pan, czyli o chłopcu, który nie chciał dorosnąć” (“Peter Pan”), a w 1911 na jej kanwie napisał powieść pod tytułem “Peter Pan and Wendy”, w Polsce znaną jako “Przygody Piortusia Pana”.

Spektakl powstał w koprodukcji National Theatre i Bristol Old Vic. Wyreżyserowała go Sally Cookson, której inscenizację Jane Eyre oglądaliśmy w cyklu National Theatre Live.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group